Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Materac piankowy czy sprężynowy? Porównujemy materace na przykładzie produktów czołowego producenta Hilding Anders

29.05.2020 13:14 | 0 komentarzy | 3 469 odsłony | red

Materiał promocyjny

Chcesz kupić nowy materac, ale nie wiesz jaki wybrać: piankowy czy sprężynowy? Sprawdź, jakie materace oferuje lider branży, Grupa Hilding Anders... I znajdź idealne dla siebie podłoże do spania!

0
Materac piankowy czy sprężynowy? Porównujemy materace na przykładzie produktów czołowego producenta Hilding Anders
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czym różni się materac sprężynowy od materaca piankowego?

Materace mogą różnić się wymiarem, twardością (ta powinna być dopasowana do wagi użytkownika!) czy designem. Przede wszystkim jednak podstawowym wyróżnikiem jest rodzaj wypełnienia - a tym samym to, w jaki podpierają Twój kręgosłup w czasie snu oraz jaki komfort oferują użytkownikowi.

Co więc wybrać, materac piankowy czy sprężynowy? Poniżej znajdziesz krótką charakterystykę materacy o różnym wypełnieniu. Do każdego rodzaju podsuwamy propozycje materacy z oferty Hilding.

Materace piankowe: lateksowe, termo- i wysokoelastyczne

Materac do spania ma za zadanie zapewnić podporę kręgosłupa - powinien on przez cały czas snu być utrzymany w anatomicznej pozycji. Dzięki temu mięśnie nie muszą wykonywać tego zadania i mogą odpoczywać, a organizm jest w stanie się zregenerować przed kolejnym dniem. Pianka w materacu działa w ten sposób, że dopasowuje się do kształtu osoby śpiącej, do wszelkich jego krzywizn. Podczas użytkowania materaca powstają punkty podparcia oraz nacisku - materac reaguje w miejscu, w którym znajduje się ciało. W nowoczesnych materacach stosuje się też zróżnicowane strefy twardości (w przypadku materacy Hilding jest ich aż 7), dzięki dopasowanie jest jeszcze dokładniejsze.

W sztandarowych modelach materacy czołowych producentów stosuje się głównie trzy typy nowoczesnych pianek: lateksową, termo- i wysokoelastyczną.

  • Pianka lateksowa - posiada zaawansowane właściwości hipoalergiczne. Jest bardzo elastyczna i "odbojna", powoduje uczucie unoszenia się użytkownika. Z oferty Hilding polecamy model Melody.
  • Pianka termoelastyczna - reaguje na temperaturę ciała, dopasowując się do jego kształtu. Z oferty Hilding polecamy modele Rumba oraz Salsa.
  • Pianka wysokoelastyczna - wykazuje się błyskawiczną reakcją na powstający nacisk, dostosowując się do jego intensywności. Ugina się w miejscu, w którym pojawia się ciężar, gdy on zanika, pianka powraca do pierwotnego kształtu. Z oferty Hilding polecamy m.in. modele Boogie, Conga, Foxtrot.

Materace z wszystkich typów pianki są dobrym wyborem dla alergików, ponieważ są bardzo przewiewne. Właściwość ta pozwala także na zachowanie odpowiedniej higieny snu! Dowiedz się, jak uniknąć problemów z zasypianiem w czasie upalnych nocy?

Materace sprężynowe kieszeniowe

Niegdyś popularne materace sprężynowe bonnelowe zostały dziś niemalże całkowicie wyparte przez materace sprężynowe kieszeniowe - a przynajmniej w ofertach najlepszych producentów. Te pierwsze kojarzą się z niewygodą i szybkim zużyciem. Natomiast te drugie mogłyby być uznane za ich przeciwieństwo!

W materacach sprężynowych kieszeniowych każda sprężyna umieszczona jest w osobnej flizelinowej kieszonce. Kieszenie te są ze sobą połączone, dzięki czemu materac utrzymuje swój kształt. Jednocześnie taka struktura pozwala, aby sprężyny mogły pracować indywidualnie, reagując na nacisk w miejscu, w którym on powstaje - zjawisko to nazywamy elastycznością punktową. Im więcej sprężyn posiada materac i im są one drobniejsze, tym lepsze wsparcie otrzymuje kręgosłup.

W ofercie Hilding znajdują się materace kieszeniowe różnego rodzaju, różniące się zastosowanymi sprężynami:

  • materace kieszeniowe (np. modele Cha-Cha, Fandango, Pasodoble)
  • materace multipocket (np. modele Electro, Flamenco, Makarena)
  • materace Pocket Plus (np. modele Lambada, Dance)

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Materiał promocyjny