Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Prezydium MZPN za końcem sezonu piłkarskiego

21.05.2020 13:30 | 0 komentarzy | 2 689 odsłony | Michał Koryczan

Wszystko wskazuje, że rozgrywki futbolowe w Małopolsce nie zostaną wznowione.

0
Prezydium MZPN za końcem sezonu piłkarskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje rzecznik prasowy Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Jerzy Nagawiecki, prezydium zarządu MZPN zarekomendowało zakończenie sezonu 2019/20 w całym województwie. Formalna decyzja ma zostać podjęta 28 maja (czwartek) podczas posiedzenia zarządu MZPN.

Za układ końcowy klasyfikacji przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce. Nie ma spadków, ale są awanse. Do rozegrania pozostał baraż o awans do trzeciej ligi pomiędzy Unią Tarnów i Cracovią II (zwycięzcy dwóch grup czwartej ligi małopolskiej). Termin pozostaje jednak niewiadomą.

- Pierwszym warunkiem jest odblokowanie gry na poziomie amatorskim. Drużyny też muszą się zgodzić na jakąś formułę, czy miałby to być dwumecz, czy tylko jedno spotkanie - mówi Jerzy Nagawiecki.

Decyzja o zakończeniu sezonu dotyczy tylko rozgrywek ligowych. Nie obejmuje natomiast rywalizacji w Pucharze Polski. W tym przypadku nic jeszcze nie zostało postanowione. Przypomnijmy, że w rywalizacji pozostała Victoria 1918 Jaworzno, zwycięzca Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów.

Prezydium zarządu MZPN rekomenduje też, aby nowy sezon (2020/21) rozpoczął się na początku sierpnia. Oczywiście jeśli będzie to możliwe.

- Na pewno większe będą czwarte ligi. Grupy mogą liczyć po 20 drużyn. Zobaczymy ile klubów potwierdzi udział w danych rozgrywkach. Na dziś już wiemy, że wycofują się rezerwy Wisły Kraków (grały w tej samej grupie czwartej ligi co MKS Trzebinia - dop. red). Jednym z pomysłów jest, aby w pierwszej rundzie zespoły grały „każdy z każdym, a po jej zakończeniu tabela miałaby być podzielona na dwie grupy - mówi Jerzy Nagawiecki.