Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wolna amerykanka parkingowa na alei Henryka. Czy półkule pomogą?

20.05.2020 23:15 | 16 komentarzy | 6 043 odsłon | Ewa Solak, AM

Pandemia wciąż nie odpuszcza, ale parkingi przy alei Henryka w Chrzanowie pełne. Kierowcy zostawiają auta także na chodnikach.

16
Wolna amerykanka parkingowa na alei Henryka. Czy półkule pomogą?
W środę przed południem na alei Henryka w Chrzanowie samochody stały nawet na chodniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odkąd w połowie kwietnia władze miasta zdecydowały o zawieszeniu strefy płatnego parkowania, w centrum miasta nie ma gdzie zostawić samochodu. Mało tego, auta stoją również na chodnikach. Najgorsza sytuacja jest przy alei Henryka.

Temat ten zajął we wtorek sporą chwilę chrzanowskim radnym, którzy spotkali się zdalnie na pierwszej zwyczajnej sesji od czasu ogłoszenia pandemii. Trwała ponad sześć godzin. Radny Roman Madejski dociekał, dlaczego na tę wolną amerykankę nie reaguje ani policja, ani magistrat.

Burmistrz Robert Maciaszek zapewnił, że temat jest mu znany, a nawet ma spośób na ratowanie sytuacji. Gmina kupi i zamontuje niebawem półkule uniemożliwiające samochodom wjazd na chodnik i parkowanie na nim. Koszty sfinansują oczywiście podatnicy. Taka połkula kosztuje ok. 300 zł.

Na fali koronawirusa Chrzanów zlikwidował płatną strefę parkowania wzorem miast stołecznych: Krakowa i Warszawy. Nie wiadomo na jak długo. Takiej pokusie nie oparł się burmistrz Krzeszowic. Ta decyzja jak widać cieszyć mogła tylko przez chwilę.

Kule, czy raczje szybki powrót do płatnego parkowania? Jak to Państwo widzą?