Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Technik masażysta - dochodowy zawód przyszłości

14.05.2020 10:50 | 0 komentarzy | 1 300 odsłona | red

Materiał promocyjny

Z usług technika masażysty korzystają już nie tylko osoby starsze i schorowane. Gabinety rehabilitacyjne coraz częściej odwiedzają młodzi pracownicy biurowi oraz fizyczni, którzy cierpią z powodu bólu krzyża. Nic dziwnego - schorzenia kręgosłupa są prawdziwą zmorą dzisiejszych czasów, na co wpływ mają przede wszystkim siedzący tryb życia, wady postawy, nadwaga, noszenie nieodpowiedniego obuwia oraz stres. Wszystko to sprawia, że wykwalifikowani technicy masażyści są niemal nieustannie poszukiwani na rynku pracy. Osoby, które posiadają niezbędne w tym zawodzie kwalifikacje, będą mogły liczyć na stabilną pracę oraz godzinę wynagrodzenie.

0
Technik masażysta - dochodowy zawód przyszłości
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy łatwo znaleźć pracę w zawodzie masażysty?

Prognozy „Barometru zawodów” wskazują, że w bieżącym roku zapotrzebowanie na wykwalifikowanych masażystów w Małopolsce jest wysokie. Mowa w szczególności o powiatach olkuskim, miechowskim, chrzanowskim, oświęcimskim, krakowskim, proszowickim, brzeńskim, bocheńskim, myślenickim, suskim, nowotarskim, limanowskim, tatrzańskim, nowosądeckim i gorlickim. Wysoki wzrost zapotrzebowania na usługi i brak wystarczającej liczby osób z odpowiednimi kwalifikacjami sprawiają, że dyplomowani technicy masażyści w Krakowie i innych małopolskich miastach, nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Ile zarabia technik masażysta?

Wynagrodzenie technika masażysty zależy od jego umiejętności oraz miejsca zatrudnienia. Niektórzy decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej i samodzielne kształtowanie swojej kariery zawodowej. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami takimi jak wynajem pomieszczenia, zakup niezbędnego sprzętu oraz odbyciem kursów i szkoleń z nowych technik masażu. Nie ulega jednak wątpliwości, że masażysta, który pracuje na własną rękę, może liczyć na najwyższe zarobki. Ci, którzy nie zdecydują się na otwarcie swojego gabinetu masażu, mogą szukać zatrudnienia w ośrodkach SPA, klubach fitness, szpitalach, hotelach, klinikach i wielu innych. Średnia zarobki osób pracujących w tym zawodzie, wynoszą około 2500 złotych netto.

Jak zostać technikiem masażystą?

Profesja masażysty wymaga specjalistycznej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej w zakresie chorób kręgosłupa, wad postawy oraz sposobów ich leczenia. Osoby zainteresowane tym zawodem, mogą rozpocząć kierunek masaż z rehabilitacją w szkole policealnej w Krakowie. W ciągu czterech semestrów nauki, słuchacze realizują przedmioty takie jak teoria masażu, anatomia z fizjologią, podstawy fizjoterapii czy BHP i pierwsza pomoc. Zajęcia praktyczne odbywają się w pracowniach zaaranżowanych na wzór prawdziwych gabinetów rehabilitacyjnych. Każdy słuchacz ma dostęp do profesjonalnego sprzętu, z którego na co dzień korzystają profesjonaliści: łóżek, materaców, wałków, klinów, drabinek, fantomów, piłek oraz łóżek do masażu. Grono pedagogiczne tworzą zawodowi rehabilitanci, fizjoterapeuci i masażyści, dlatego uczestnicy zajęć otrzymują specjalistyczną wiedzę z pierwszej ręki.

Materiał promocyjny