Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak urządzić stanowisko barberskie?

05.05.2020 13:49 | 0 komentarzy | 895 odsłon | red

Materiał promocyjny

Zaczynając swoją przygodę z profesjonalnym prowadzeniem salonu, powinieneś dowiedzieć się dokładnie, jak urządzić stanowisko barberskie. Dzięki temu cały Twój pomysł oraz pasja przekują się w realny plan, który będziesz mógł solidnie zrealizować.

0
Jak urządzić stanowisko barberskie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zaczynając swoją przygodę z profesjonalnym prowadzeniem salonu, powinieneś dowiedzieć się dokładnie, jak urządzić stanowisko barberskie. Dzięki temu cały Twój pomysł oraz pasja przekują się w realny plan, który będziesz mógł solidnie zrealizować.

Jak urządzić stanowisko barberskie? Podstawowe meble

Stanowisko barberskie możesz tworzyć na różne sposoby. Być może będzie to osobny salon barberski, a być może osobne strefa w istniejącym już salonie fryzjerskim. Niezależnie od tego, z pewnością zechcesz, aby każdy mówił, że mieści się tam profesjonalny barber. Właśnie dlatego podstawą są specjalistyczne meble barberskie, na których będziesz pracować. Pierwszy element to fotel barberski. Wybór tego rodzaju mebli jest bardzo szeroki. Koniecznie powinien on posiadać regulację wysokości siedziska oraz specjalne podparcie dla nóg, jak np. fotel barberski Panda JAMES. Wiele foteli posiada również inne udogodnienia, takie jak regulacja odchylenia oparcia czy możliwość regulacji zagłówka. Takie rozwiązania można znaleźć np. w fotelu barberskim Gabbiano Moto Style.

Każde stanowisko barberskie będzie wymagało także specjalnej konsolety. Idealna konsoleta dla barbera, to taka, która zapewni maksimum powierzchni użytkowej i jednocześnie będzie stanowiła eleganckie dopełnienie wnętrza. Trzeba pamiętać, że w takich miejscach, jak salon fryzjerski czy barberski, wzrok przykuwają głównie lustra. W zależności od preferowanych rozwiązań, można zdecydować się na pojedynczą konsoletę do salonu, taką jak  Panda CARO, która jest dwustronna, lub podwójną konsoletę, jak np. Italpro Doppio Black. Oczywiście zakup takiej konsolety będzie wymagał uzupełnienia jej o dodatkowy sprzęt, taki jak umywalka barberska. Najlepiej, by była to profesjonalna umywalka, np. Panda BARBER, ponieważ jest w niej zamontowana bateria najlepiej odpowiadająca wykonywaniu konkretnych czynności związanych ze strzyżeniem. Można także zdecydować się na zakup pełnego zestawu. Dobra konsoleta barberska z umywalką, np. Panda Barber Retro, to zestaw idealny do salonu.

Gdzie można obejrzeć wiele mebli barberskich?

Tutaj zdecydowanie polecamy serwis www.fryzomania.pl gdzie znajdziesz setki mebli i aranżacji mebli barberskich. Znajdziesz tam m.in. fotele, hokery czy konsole w różnych stylizacjach.

Specjalistyczny sprzęt barberski i kosmetyki do brody

Stanowisko barberskie powinno być wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Wbrew pozorom nie wystarczy zwykła maszynka, aby zadowolić klientów. Do podstawowego wyposażenia Twojego salonu powinny należeć profesjonalna maszynka do strzyżenia oraz trymer. Niezwykle ważne jest, aby sprzęty te miały odpowiednią moc i były niezawodne w pracy. Dlatego nie warto iść pozornie prostą drogą i korzystać ze sprzętu bezprzewodowego, ponieważ ma on niższe osiągi i wymaga ładowania. Zarówno trymer do brody i włosów, jak i maszynka powinny mieć wodoodporną obudowę oraz nakładki na ostrza.

Jeżeli chodzi o rodzaje strzyżarek i innych sprzętów, to jest ich naprawdę wiele. Warto dobrze się rozejrzeć i wybrać, nie tylko dobre jakościowo maszynki, ale także takie, których dobrze będzie się używało. Każdy ma indywidualne preferencje i inaczej odczuwa to, jak dane urządzenie leży w dłoni. Znaczące różnice w kształcie można sprawdzić na przykładzie trymera Ermila Bella i trymera Jaguar J-CUT 30. Wszyscy klienci będą również zwracać uwagę na to, czy kosmetyki barberskie, których używasz, są wysokiej jakości. Warto więc zainwestować w profesjonalne linie preparatów, przeznaczone dla barberów. Podstawę będą stanowiły szampony do brody oraz różnego rodzaju odżywki do brody, które będą Ci służyły do podstawowych zabiegów.

Ważnym elementem będzie również żel do golenia brody lub specjalne mydło. Koniecznie powinieneś także doposażyć się w kosmetyki po goleniu. Pamiętaj, że Twoje zadanie polega również na pielęgnacji, toteż dobrze jest zdecydować się również na wybrane olejki do brody. Na potrzeby stylizacji przyda Ci się także wosk do wąsów i brody.

Komfortowy barbershop

Samo stanowisko barberskie to jeszcze nie wszystko. Pamiętaj o tym, że mężczyzna staje się Twoim klientem już po przekroczeniu progu salonu, a nie dopiero wówczas, gdy usiądzie na fotelu. Zadbaj o jego komfort już od pierwszych chwil. Meble do barbershopu to wiele ciekawych rozwiązań, które z łatwością można dopasować do różnego stylu wnętrz. Prawdziwą furorę w elegancko urządzonych salonach robi Ayala OBSESSION R, kanapa do poczekalni, która jest ozdobiona kryształami Swarovskiego. Jeżeli ktoś woli bardziej stonowaną elegancję, może wybrać meble z serii Panda, dostępne w wielu odsłonach (dla przykładu wystarczy porównać kanapę Panda GALAXY oraz Panda ICON).

Poszukując najlepszych kandydatów na meble do poczekalni, dobrze jest zdecydować się takie, które można później uzupełnić, np. za pomocą foteli. To przyszłościowe rozwiązanie pozwoli na zwiększenie ilości miejsc w poczekalni, praktycznie w każdej chwili. Aktualnie modne są również pufy do poczekalni. Zajmują one niewiele miejsca i można dobierać je dowolnie, ponieważ genialnie mogą skomponować się nawet z meblami z innego zestawu. Oczywiście poczekalnia barbershop nie może obyć się bez stolika. Tutaj wybór jest ogromny. Klasyczne stoliki do poczekalni dostępne są w wielu kształtach, barwach i rozmiarach. Do rzadkości nie należy już także piętrowy stolik do poczekalni czy pufo-stolik.

Wystrój salonu to bardzo ważny element, którego nie należy traktować po macoszemu. Wbrew pozorom wiele od niego zależy. Wybierając najlepszy barbershop klienci często (nawet nieświadomie) zwracają uwagę na panujący tam klimat. Stwórz zatem taką atmosferę, jaka według Ciebie będzie odpowiadała wymagającemu klientowi. Na koniec zapewnij komfort pracy także sobie – dobierz wszystkie akcesoria dla barbera, które ułatwią i usprawnią Twoją pracę. Zadbaj również o higienę, wybierając wysokiej jakości artykuły jednorazowe, takie jak peleryny fryzjerskie, rękawiczki i preparaty do sterylizacji.

Teraz już wiesz, jak urządzić stanowisko barberskie tak, by prosperowało ono jak najlepiej. Wszystkie produkty do stworzenia wymarzonego salonu możesz zamówić w specjalistycznych sklepach fryzjerskich - kilka przykładowych: Fryzomania, Pro-sprzet czy sprzet-fryzjerski. Cała reszta zależy od Twojej pasji i chęci do działania. Korzystanie z usług barbera wróciło na rynek usług z rozmachem. Takiego samego wejścia życzymy także Twojemu salonowi!

Materiał promocyjny