Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

To była majówka. Maciej Żurawski i Ryszard Czerwiec brylowali w Trzebini (ZDJĘCIA)

01.05.2020 16:30 | 3 komentarze | 5 722 odsłon | Michał Koryczan

Sześć lat temu byli reprezentanci Polski i uczestnicy Ligi Mistrzów zagrali w meczu piłkarskim na stadionie trzebińskiego MKS.

3
To była majówka. Maciej Żurawski i Ryszard Czerwiec brylowali w Trzebini (ZDJĘCIA)
Maciej Żurawski, Piotr Stojewski i Ryszard Czerwiec po meczu w Trzebini w 2014 r.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Maciej Żurawski i Ryszard Czerwiec mogą się pochwalić łącznie trzynastoma tytułami mistrza kraju. Obaj występowali w elitarnej Lidze Mistrzów. Pierwszy grał w niej ze szkockim Celtikiem Glasgow, drugi z Widzewem Łódź.

Dokładnie sześć lat temu, 1 maja 2014 r. zagrali gościnnie w zespole samorządowców w meczu z drużyną policji, podczas trzebińskiej majówki piłkarskiej.

Popularny „Żuraw" zdobył trzy gole i zaliczył dwie asysty. Czerwiec, wychowanek Victorii Jaworzno strzelił jedną bramkę i miał udział przy jeszcze jednym trafieniu.

Drużyna samorządowców wygrała ostatecznie 7-4. Dla zwycięzców pozostałe gole zdobyli byli zawodnicy trzebińskiego MKS: Piotr Stojewski (dwie) i Dominik Rolka (jedną). W zespole policjantów na listę strzelców wpisali się: Paweł Dąbek, Krzysztof Nowakowski, Jarosław Kłeczek i Ryszard Sołkiewicz.

- Najlepszy czas w mojej karierze? Chyba ten w Celtiku. Przede wszystkim pierwszy sezon gry w Szkocji. Świetnie zorganizowany klub, do tego praca z takim fachowcem jak Gordon Strachan. No i z Celtikiem zagrałem w Lidze Mistrzów, co było jednym z moich największych marzeń - mówił w rozmowie z „Przełomem" Maciej Żurawski.