Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Z rządowej listy wypadła modernizacja ulicy Powstańców Styczniowych

20.04.2020 15:00 | 0 komentarzy | 5 026 odsłon | Marek Oratowski

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań dofinansowywanych z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok. To jednak oznacza zielone światło tylko dla jednej inwestycji drogowej w powiecie chrzanowskim. Druga wylądowała na liście rezerwowej.

0
Z rządowej listy wypadła modernizacja ulicy Powstańców Styczniowych
Ulicę Krakowską w Alwerni, która będzie modernizowana, wizytowali w sierpniu ubiegłego roku powiatowi radni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Powiat chrzanowski liczył na rządowe wsparcie modernizacji ulicy Krakowskiej w Alwerni i Powstańców Styczniowych w Chrzanowie. Ostatecznie na liście znalazło się tylko pierwsze z tych zadań. Chodzi o wymianę nawierzchni 1 km drogi za ponad 2,6 miliona złotych, z 50-procentowym dofinansowaniem z FDS.

- Ulica Powstańców Styczniowych jest na czwartym miejscu listy rezerwowej - tłumaczy wicestarosta Bartłomiej Gębala. To oznacza, że inwestycja mogłaby zostać zrealizowana, gdyby inne samorządy zrezygnowały ze swoich zadań lub gdy znajdą się fundusze z oszczędności po przetargach.

W całej Małopolsce dofinansowanie z FDS wyniesie 202,5 mln złotych, z czego 102,6 mln złotych będzie przeznaczone na zadania powiatowe, a z puli 99,9 mln złotych zostaną zrealizowane zadania gminne. Łącznie wsparcie uzyska 170 zadań, w tym 42 powiatowe i 128 gminnych. Dzięki temu możliwa będzie budowa, przebudowa lub remont 214 kilometrów dróg (118 km powiatowych i 96 km gminnych).