Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Co daje program do zarządzania biurem rachunkowym?

19.04.2020 23:20 | 0 komentarzy | 1 171 odsłona | red

Materiał promocyjny

Czy biuro rachunkowe potrzebuje specjalnego programu do zarządzania? Zdaniem wielu właścicieli wystarczy program księgowy, w którym rozliczani się klienci. Inni z kolei uważają, że warto kontrolować pracę całego zespołu, poszczególnych księgowych, a także sposób rozliczania z klientami. Do tego z kolei nie wystarczą tradycyjne programy dla biura rachunkowego. Czy to znaczy, że należy instalować kolejne oprogramowanie, wzywać informatyka, a może do tego kupić kolejny komputer albo serwer na dane? Na szczęście z pomocą przychodzą nowe technologie. Dzięki nim można nie tylko komfortowo prowadzić księgowość dla firm, ale też mieć obraz pracy całego biura.

0
Co daje program do zarządzania biurem rachunkowym?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co powinny mieć programy dla biur rachunkowych

Idealne programy dla biur rachunkowych łączą wszystkie niezbędne elementy. Podstawą jest oczywiście rozliczanie klientów – zarówno w oparciu o Książkę Przychodów i Rozchodów, jak i pełną księgowość. Programy dla biura rachunkowego muszą być oczywiście zgodne z wszystkimi ustawami, a także na bieżąco wprowadzać niezbędne aktualizacje. Warto w tym przypadku wspomnieć o jednej ważnej kwestii – chodzi o koszt aktualizacji. Niestety może tu być mowa nawet o kilkuset, a nawet ponad tysiącu złotych miesięcznie.

Tradycyjne programy dla biur rachunkowych opierają się na starej technologii. Są instalowane na komputerze w biurze rachunkowym – najczęściej musi to zrobić wykwalifikowany informatyk, co także wiąże się z dodatkowym kosztem. Niestety „instalowane” oznacza, że są przypisane do danego komputera, a każda zmiana lub aktualizacja musi być wprowadzana także przez informatyka.

Co to oznacza w praktyce? Jeśli na przykład pojawia się konieczność pilnego sprawdzenia dokumentów księgowy musi jechać do biura – dostępne są one tylko tam. Dodatkowo każda dodatkowa faktura, o której nagle przypomni sobie przedsiębiorca też musi być wprowadzana tylko w biurze. Jeśli chodzi o pracę zdalną – tak aktualny temat przy okazji pandemii koronawirusa – praktycznie nie ma nią szans. Chyba, że księgowa przeniesie biuro do domu łącznie z komputerem. Gorzej, jeśli w biurze rachunkowym jest kilka komputerów i są połączone w sieć. Wówczas aby działały poprawnie wszystkie powinny być przewiezione w jedno miejsce…

Problemów takich nie stwarzają programy dla biur rachunkowych w nowych technologiach. Na przykład Taxomatic – program księgowy do KPiR i pełnej księgowości – może być obsługiwany na komputerze, laptopie, tablecie, a nawet na smartfonie. Wystarczy dostęp do Internetu – niezależnie od tego gdzie i na jakim urządzeniu loguje się księgowy, otrzymuje dostęp do wszystkich danych i funkcjonalności. Dokładnie tak, jak jest z naszym kontem w bankowości elektronicznej. Z kolei aktualizacje są automatyczne i bezpłatne. Są wprowadzane w tym samym momencie dla wszystkich użytkowników platformy Taxomatic bez ingerencji informatyka w każdym biurze.

Czy dodatkowo potrzebny jest program do zarządzania biurem rachunkowym

Jak już wspomnieliśmy wielu księgowym wystarczają podstawowe funkcjonalności, które dają programy dla biura rachunkowego. Oczywiście instalowanie dodatkowego oprogramowania do zarządzania biurem raczej nie ma sensu. To nie tylko jednorazowe koszty zakupu takiego programu ale kolejne wydatki na jego serwisowanie i aktualizacje… I tu znowu sięgamy do nowych technologii.

Wspomniany już program do księgowości Taxomatic posiada wbudowany moduł – zintegrowany program do zarządzania biurem rachunkowym.

Dzięki niemu właściciel biura może na przykład kontrolować pracę poszczególnych księgowych. Program do zarządzania biurem rachunkowym Taxomatic pozwala także na ocenę opłacalności rozliczeń z klientami. Chodzi o sytuację, w której okazuje się na przykład, że dwie firmy, które obsługujemy za taką samą opłatę, generują różne potrzeby z naszej strony. Mówiąc jeszcze prościej: za tę samą kwotę wykonujemy dużo więcej pracy. Oczywiście wiele biur stara się to regulować biorąc pod uwagę liczbę dokumentów – to od nich zależy miesięczna opłata. Jednak program do zarządzania biurem rachunkowym jest nam w stanie pokazać to dużo bardziej miarodajnie. Dzięki temu możemy mieć biuro pod pełną kontrolą. A do tego moduł zarządzania jest w programie Taxomatic bezpłatny – nie wymaga dodatkowego rozszerzenia, czy zwiększenia abonamentu.

Ze względu na trudną sytuację gospodarczą w Polsce, Taxomatic przygotował swoją tarczę antykryzysową dla obecnych i nowych klientów. Program będzie dostępny za 0 zł przez 6 miesięcy.

Jak skorzystać z promocji?

  1. Wyślij maila na tarcza@taxomatic.pl.
  2. Otrzymasz kod rabatowy.
  3. Podczas płatności za pakiet wpisz kod - przedłuży ważność Twojego konta o 6 miesięcy.
  4. To wszystko :)

Materiał promocyjny