Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Burmistrz Alwerni o apelu o zmianę terminu wyborów prezydenckich: „Po co budzić nadzieję?"

01.04.2020 10:00 | 72 komentarze | 6 204 odsłon | Łukasz Dulowski

Burmistrzowie Chrzanowa, Trzebini i Libiąża, wójt Babic oraz starosta chrzanowski skierowali do Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej pismo w sprawie przełożenia terminów wyborów prezydenckich, zaplanowanych 10 maja. Nie podpisała się tylko burmistrz Alwerni.

72
Burmistrz Alwerni o apelu o zmianę terminu wyborów prezydenckich: „Po co budzić nadzieję?"
Beata Nadzieja-Szpila, burmistrz Alwerni, jako jedyna spośród burmistrzów w powiecie chrzanowskim, nie podpisała się pod apelem o przełożenie terminu wyborów prezydenckich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Samorządowcy podkreślają, że w sytuacji bardzo dużego ryzyka zarażenia koronawirusem może być problem ze skompletowaniem składów osobowych komisji wyborczych i przeprowadzeniem szkoleń dla ich członków.

„Zadaniem Wójtów i Burmistrzów jest zapewnienie sprawnego i bezpiecznego przebiegu wyborów. Musimy jednak brać pod uwagę, że kulminacyjna fala zarażeń i zachorowań wywołanych przez koronawirusa jest dopiero przed nami, a sam proces jest bardzo dynamiczny. To wskazuje raczej na przedłużenie lub nawet zaostrzenie obowiązujących ograniczeń w zakresie swobody przemieszczania się mieszkańców w najbliższej przyszłości (...) Niestety w obecnej sytuacji nie widzimy możliwości, aby w bezpieczny sposób, bez narażenia zdrowia i życia mieszkańców, przeprowadzić proces przygotowań do wyborów, jak i samych wyborów" - czytamy w piśmie do Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej.

Nie podpisała się tylko burmistrz Alwerni. Dlaczego?

- Jestem samorządowcem. Nie interesuje mnie wielka polityka. Po co w ludziach budzić nadzieję, że ten list coś zmieni? Dla fotki na FB czy zdjęcia w „Przełomie"? Dobrze wszyscy wiemy, że data wyborów nie zależy od nas. Zgodnie z Konstytucją, tylko wprowadzenie stanu nadzwyczajnego może zmienić datę wyborów. O tym decydują politycy, nie samorządowcy - napisała w odpowiedzi na nasze pytanie Beata Nadzieja-Szpila, burmistrz Alwerni.