Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Placówki pocztowe skracają godziny pracy

15.03.2020 21:00 | 0 komentarzy | 3 211 odsłony | Marek Oratowski

Nowe godziny otwarcia placówek oraz rygory dotyczące bezpieczeństwa - takie zmiany czekają od jutra wszystkich klientów Poczty Polskiej.

0
Placówki pocztowe skracają godziny pracy
Pracownicy poczty będą mieli więcej pracy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od poniedziałku 16 marca w związku z zawieszeniem transportu lotniczego Poczta Polska nie przyjmuje przesyłek do innych krajów. Godziny pracy placówek w dni robocze ulegają skróceniu do 6 godzin, przy czym w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14-20 (lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę). Także pozostałe placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny.

Przy każdym czynnym okienku może przebywać tylko jedna osoba. To oznacza, że w przypadku mniejszych placówek pozostali klienci muszą poczekać na zewnątrz. Wchodzący powinni zachować odległość około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawać za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi. Bliżej do pracownika klienci powinni podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności.

Płyny dezynfekcyjne i rękawiczki oraz dodatkowe środki dla pracowników zostały już zakupione. W weekend trwała ich dystrybucja.

Poczta Polska nie zmienia zasad wypłaty przekazów rentowo-emerytalnych. Dla osób objętych kwarantanną, a pobierających te świadczenia, zostaną wdrożone szczególne procedury.

 

Przeczytaj także:

Akcja strażaków z Kwaczały. Zrobią zakupy osobom nie mogącym wychodzić z domu

Burmistrz Trzebini uruchomił akcję pomocy Z SERCEM DO LUDZI

Rower najbezpieczniejszym środkiem transportu w dobie koronawirusa