Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

BOBREK. Kubuś potrzebuje pomocy

19.11.2011 19:07 | 0 komentarzy | 3 392 odsłony | red
Prawie 13 tysięcy złotych wrzucili w sobotę do puszki ludzie chcący pomóc czteroletniemu Kubusiowi Stachurze, chłopczykowi choremu na białaczkę.
0
BOBREK. Kubuś potrzebuje pomocy
Pieniądze zbierali m.in. Rafał Stachura (ojciec Kubusia) oraz ciocia chłopczyka Katarzyna Czyż
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prawie 13 tysięcy złotych wrzucili w sobotę do puszki ludzie chcący pomóc czteroletniemu Kubusiowi Stachurze, chłopczykowi choremu na białaczkę.

Charytatywny turniej piłki nożnej rodzina i przyjaciele Stachurów zorganizowali spontanicznie. O chorobie chłopczyka wiadomo bowiem od kilku dni. Do akcji natychmiast włączyła się Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy z Oświęcimia.
- 14 listopada dowiedzieliśmy się, że Kubuś ma ostrą białaczkę limfoblastyczną. Nic nie wskazywało, że jest chory. Był wyjątkowo żywym dzieckiem. Nagle osłabł i zaczął gorączkować - wspomina Katarzyna Czyż, ciocia chłopczyka.

Dzieciak z Bobrka trafił do oświęcimskiego szpitala, a stamtąd natychmiast do kliniki w Prokocimiu. Tam medycy potwierdzili najgorsze. Ratunkiem jest chemioterapia. Po raz pierwszy czterolatek zostanie nafaszerowany związkami chemicznymi we wtorek.
- Kiedy dowiedział się, że na jego rzecz zostanie rozegrany turniej charytatywny, popłakał się, że go nie będzie. Była przecież na każdym meczu w Bobrku, Gromcu czy innych okolicznych miejscowościach - mówi Czyż.
W turnieju na stadionie w Borbku zagrali miejscowi oraz piłkarze z Chełmka i Gromca. W czasie trwania akcji udało się zgromadzić 12.749 złotych i 35 euro.

Kubusiowi można także pomóc przekazując darowiznę: Fundacja "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy", ul. Ludwika Solskiego 2, 32-600 Oświęcim, nr konta: 23 1540 1115 2084 6046 6185 0001 z dopiskiem: darowizna na rzecz Jakuba Stachury.

(taj)