Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Małopolskie atrakcje na ferie

27.01.2020 18:13 | 1 komentarz | 2 910 odsłony | Alicja Molenda

Jeśli nie macie pomysłu lub możliwości na dłuższy wyjazd w ciągu najbliższych dwóch tygodni, to warto rozejrzeć się za atrakcjami w regionie. Jest w czym wybierać.

1
Małopolskie atrakcje na ferie
Fot.Joanna Bizoń (PRZEŁOMowe Kadry)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Choć zima w tym roku nie rozpieszcza, to w górach, powyżej 800 m n.p.m., śnieg jest. Jadąc od Krakowa w białą zimową krainę wjeżdża się już kawałek za Rabką.

Gmina Nowy Targ udostępnia przygotowane i utrzymane ratrakiem ścieżki do narciarstwa biegowego. Czekają również naśnieżone stoki. Dla tych, co chcieliby skorzystać z ciekawych atrakcji nie marznąc na zewnątrz, czekają baseny termalne i oferta muzealna.

W długie zimowe wieczory warto wybrać się na Górę Parkową w Krynicy lub Gubałówkę w Zakopanem. Szczyty te są rozświetlone tysiącami żaróweczek tworzących magiczny park świateł. Zarówno na Gubałówce jak i Górze Parkowej zainstalowano iluminowane rzeźby nawiązujące do regionalnych atrakcji. Na szczyt zawiezie nas kolej linowo-terenowa.

W Zakopanem pod Wielką Krokwią powstała nie lada gratka dla dzieci i dorosłych: zimowe miasteczko Snowlandia, gdzie znajdziemy lodowy labirynt, tor saneczkowy i lodowy zamek.

W wielu miejscach działają lodowiska. Największe w Polsce lodowisko pod gołym niebem utworzone zostało w krakowskim Parku Jordana, gdzie prócz tafli o powierzchni 1200 m2 znajduje się tafla dla dzieci i niezwykła lodowa alejka. Lodowiska znajdują się również przy niektórych stacjach narciarskich, np. w Białce Tatrzańskiej, w Zakopanem na Harendzie czy na Czarnym Groniu.

Sprawdź, gdzie czekają sportowe atrakcje!

Kraków: Ice Park w Parku Jordana, Ślizgawka na Cracovii, Lodowisko pod NCK
Tarnów: Lodowisko zadaszone TOSIR, Lodowisko w Mościcach
Oświęcim i okolice: Hala Lodowa, Lodowisko przy szkole Szkole Podstawowa Nr 5, Chełmek, Osiek
Wadowice: Lodowisko "Biały Orlik" na stadionie "Kalwarianki" w Kalwarii Zebrzydowskiej
Nowy Sącz: Lodowiska MOSiR
Zakopane: Centralny Ośrodek Sportu, Tatra Ice
Krynica-Zdrój: Hala Lodowa, Czarny Potok, Tylicz, Mochnaczka Wyżna
Myślenice: Park Jordana, Zarabie
Chrzanów: Lodowisko
Olkusz: Lodowisko
Wieliczka: Lodowisko Solne Miasto

Źródło: serwis UMWM