Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Piłkarze odchodzą, klub odwołuje sparingi. Co dalej z MKS Trzebinia?

14.01.2020 20:00 | 20 komentarzy | 5 967 odsłon | Michał Koryczan

Po kilkutygodniowej przerwie piłkarze czwartoligowego MKS spotkali się we wtorek w siedzibie klubu. Najbliższa przyszłość zespołu pozostaje jednak sporą niewiadomą.

20
Piłkarze odchodzą, klub odwołuje sparingi. Co dalej z MKS Trzebinia?
Michał Kowalik (przy piłce) zdecydował o odejściu z MKS Trzebinia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje prezes klubu Jacek Pająk, na wtorkowym spotkaniu pojawił się 20 piłkarzy. Zabrakło jedynie Jana Martyniuka i Szymona Kurka (zajęcia na uczelni) oraz Pawła Sawczuka (problemy zdrowotne).

- Treningu nie było. Poruszone zostały jedynie sprawy organizacyjne i przede wszystkim finansowe - mówi Jacek Pająk, który przyznaje, że zaległości płacowe wobec piłkarzy (jeszcze z zeszłego roku) nie zostały do tej pory uregulowane.

- Cierpliwość zawodników się wyczerpała. Kiedyś musiało to nastąpić. Nie ma budżetu klubu na ten rok. Nie wiadomo jaką dotację dostaniem, czy piłkarze otrzymają stypendia, a jeśli tak to w jakiej wysokości. Drużyna dostała rozpiski i przez dwa tygodnie zawodnicy będą trenować indywidualnie. Dwa pierwsze sparingi odwołane - mówi prezes Pająk.

Co dalej? Odpowiedź powinniśmy poznać w najbliższych dniach. W czwartek, 23 stycznia odbędzie się nadzwyczajne walne zebranie członków klubu.

Zobaczymy jakie stanowisko zajmą radni odnośnie dotacji i stypendiów oraz ewentualnego określenia się, czy chcemy mieć czwartą ligę - mówi Jacek Pająk.

Podczas wtorkowego spotkania, jeden z liderów zespołu Michał Kowalik poinformował, że nie chce już występować w Trzebini. Z kolei bramkarz Krzysztof Pająk powiedział, że najprawdopodobniej też nie będzie mógł kontynuować gry w MKS ze względu na sprawy zawodowe. Niewykluczone, że to nie koniec ubytków kadrowych w szeregach „żółto-czarnych".