Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Kawalerki już nie na fali

12.01.2020 20:11 | 0 komentarzy | 5 396 odsłon | Grażyna Kaim

Najbardziej poszukiwane na wynajem są mieszkania dwupokojowe. Kawalerki cierpią na spadek popularności.

 

0
Kawalerki już nie na fali
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W 2019 roku wzrosło zainteresowanie najmem przy jednoczesnym spadku liczby dostępnych nieruchomości. Rok lub dwa lata wstecz, na portalach branżowych, pojawiało się 15-25 ofert miesięcznie. Aktualnie ta liczba spadła i waha się w granicach 7-15, a czasami nawet mniej - informuje Arkadiusz Byrczek, specjaliści ds. najmu, odnosząc się do chrzanowskiego rynku najmu nieruchomości.

Od września do chwili obecnej trwa najsłabszy czas dla kawalerek. Dostępnych jest i było ich bardzo
dużo, a i tak większość zapytań dotyczyła dwóch lub trzech pokoi. Co ciekawe to właśnie kawalerki królowały na rynku najmu długoterminowego jeszcze rok czy dwa lata temu i to właśnie one najszybciej znikały z portali.

Mieszkania dwupokojowe wydają się być na obecną chwilę najlepszą opcją dla inwestorów z uwagi
na najszybsze wynajęcia. Z mieszkaniami trzypokojowymi bywa różnie. Większe metraże cieszą się dużym zainteresowaniem, jednak wysokie ceny czynszów i ciągłe ich podwyżki odstraszają część najemców.

- Częstym ich najemcą stają się firmy, które pomimo wysokich cen i tak oszczędzają, bo płacą mniej niż gdyby mieli wynająć swoim pracownikom hotel - podkreśla ekspert.

Informacje na temat najmu średnio- i krótkoteminowego oraz tendencje na przyszłość w tej branży przeczytacie w najnowszym numerze „Przełomu".