Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Brzydki wjazd do miasta. Brudna dekoracja i choinka za billboardami

13.12.2019 19:30 | 25 komentarzy | 5 691 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Mieszkańcom Trzebini nie podoba się otoczenie głównego skrzyżowania w mieście, a dokładniej - skwer przy Krakowskiej i Ochronkowej. Z drogi krajowej w oczy rzucają się głównie billboardy. Za nimi na pustej łące schowana jest choinka, a dalej przyszarzała, brudna dekoracja świąteczna.

25
Brzydki wjazd do miasta. Brudna dekoracja i choinka za billboardami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- To przecież wizytówka naszego miasta. Każdy, kto przejeżdża przez centrum Trzebini, mija to skrzyżowanie. Tymczasem te billboardy szpecą skwer. A dekoracji świątecznych za nimi prawie nie widać - mówi Jolanta z trzebińskiego osiedla Siersza.

Jej głos nie jest odosobniony. Mieszkańcy zastanawiają się, jak długo jeszcze billboardy będą jedyną, a na dodatek wątpliwą ozdobą wjazdu do miasta.

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do trzebińskiego magistratu.
- Burmistrz Jarosław Okoczuk, podobnie jak wielu mieszkańców, jest zdania, że ustawione na działce u zbiegu dwóch ważnych dróg banery reklamowe nie dodają uroku temu miejscu. Wręcz odwrotnie. Dlatego podjął decyzję, że nie przedłuży umów dzierżawy - tak brzmi oficjalna odpowiedź z urzędu.

Obecnie miejsce pod reklamę na skwerze za Orionem dzierżawi sześć podmiotów. Pięć ma umowę ważną do 31 grudnia tego roku. Termin szóstej umowy upłynie w marcu 2020 roku.

Dodajmy, że wpływy z dzierżawy powierzchni reklamowej na billboardach zasilają kasę gminną łączną kwotą 2682 zł miesięcznie.