Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Chłodnia kominowa elektrowni Siersza wysadzona. To trwało 3 i pół sekundy! (WIDEO)

07.12.2019 13:36 | 8 komentarzy | 14 807 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Nieczynna od ponad dekady chłodnia kominowa elektrowni w Sierszy dziś została wysadzona. Wysoką na 90 metrów budowlę wyburzono w trzy i pół sekundy. Użyto do tego ponad 3 tysiące ładunków wybuchowych.

8
Chłodnia kominowa elektrowni Siersza wysadzona. To trwało 3 i pół sekundy! (WIDEO)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W płaszczu chłodni wywiercono ponad 3000 otworów, w których umieszczono ładunki o masie od 50 do 100 gramów każdy. Łączna waga ładunków wyniosła 200 kilogramów.

Wyburzenie wybudowanej w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku chłodni jest wynikiem wyłączenia z eksploatacji pięciu 120 MW bloków energetycznych, które z uwagi na zastosowaną technologię, nie spełniały norm środowiskowych, a ich modernizacja nie była możliwa. Obiekty, ze względu na swój obecny stan techniczny oraz postępującą degradację, zostały zakwalifikowane do likwidacji poprzez wyburzenie.

Wkrótce na portalu przedstawimy kolejne szczegóły dotyczące wyburzenia nieczynnej chlodni kominowej. "Przełom" był na miejscu w samo południe w Sierszy. Rozmawialiśmy z ludźmi, którzy byli odpowiedzialni za tę operację. Śledźcie nasz profil na fb i czytajcie informacje na portalu.