Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Spółka zarządzająca kopalnią Janina w Libiążu ma nowego wiceprezesa

03.12.2019 13:50 | 0 komentarzy | 6 917 odsłon | Michał Koryczan

Rada nadzorcza Tauron Wydobycie powołała Edwarda Paździorko na wiceprezesa zarządu ds. technicznych.

0
Spółka zarządzająca kopalnią Janina w Libiążu ma nowego wiceprezesa
Edward Paździorko. Fot. Tauron Wydobycie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje Daniel Iwan, z zespołu strategii i komunikacji Tauron Wydobycie, wowy wiceprezes spółki, w ramach której działa Zakład Górniczy Janina w Libiążu pełni funkcję od 2 grudnia.

Edward Paździorko jest absolwentem Wydziału Górnictwa i Geologii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i studiów MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Pracę zawodową rozpoczął w 1992 r., jako stażysta pod ziemią w KWK Wesoła w Mysłowicach, gdzie uzyskał kwalifikacje Kierownika Ruchu Zakładu Górniczego.

Doświadczenie górnicze zdobywał w rejonach największych zagrożeń naturalnych kierując dużymi zespołami ludzkimi. Sprawdził się także w roli ratownika górniczego i kierującego akcjami.

W latach 2008-2016 pracował w KHW w kopalni Murcki-Staszic. Pełnił tam m.in. funkcję Dyrektora Technicznego. Uczestniczył w opracowywaniu i nadzorowaniu projektów inwestycyjnych kopalni. Po włączeniu KHW w struktury PGG współtworzył Dział Zagrożeń Naturalnych.

Od czerwca 2017r. był Dyrektorem Zakładu Górniczych Robót Inwestycyjnych w PGG. W tym czasie nadzorował m.in. wdrażanie nowatorskich wierceń kierunkowych wykorzystywanych przy odmetanowaniu kopalń.

Skład zarządu Tauron Wydobycie
Tomasz Cudny - prezes zarządu
Edward Paździorko - wiceprezes zarządu ds. technicznych
Jacek Pytel - wiceprezes zarządu ds. ekonomiczno-finansowych
Tomasz Miśka - wiceprezes zarządu ds. handlowych