Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

KOMUNIKACJA. ZKKM zawiesza kursy do Babic

24.12.2011 21:52 | 8 komentarzy | 6 474 odsłon | red
Od 1 stycznia autobusy komunikacji miejskiej nie będą jeździły do Babic. Gmina nie dogadała się ze Związkiem Komunalnym „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie w sprawie finansowania kursów.
8
KOMUNIKACJA. ZKKM zawiesza kursy do Babic
Od nowego roku autobusy komunikacji miejskiej nie będą kursować do Babic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

KOMUNIKACJA. Od 1 stycznia autobusy komunikacji miejskiej nie będą jeździły do Babic. Gmina nie dogadała się ze Związkiem Komunalnym „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie w sprawie finansowania kursów.

Radni z Babic uznali, że 274 tys. zł rocznie, jakie ZKKM chce za organizację komunikacji, to wygórowana kwota i nie przedłużyli umowy. Dlatego związek komunikacyjny od 1 stycznia wprowadza zmiany w połączeniach do Zagórza i Wygiełzowa.

To mocno niepokoi mieszkańców. Obawiają się, że od nowego roku nie będą mieli czym dojechać do Chrzanowa. Wójt Babic Radosław Warzecha uspokaja. Zapewnia, że znajdzie firmę, która za znacznie mniejszą kwotę zechce świadczyć usługi przewozowe na rzecz gminy. Gdyby jednak mu się to nie udało, wówczas, jak twierdzi, zawsze może podpisać kolejną umowę z ZKKM.
(AJ)

Wprowadzone przez ZKKM zmiany w połączeniach do Zagórza i Wygiełzowa:
- zawieszenie kursów linii 26
- kursy linii 17 i 32, które dotąd dojeżdżały do Wygiełzowa, zostają skrócone do przystanku Chrzanów Płaza Dolna I
- kursy linii 38: w dni robocze o godz. 17.15 (wyjazd z Dworca ZKKM) oraz w soboty o godz. 13.15 (wyjazd z Dworca ZKKM) będą realizowane bez obsługi Zagórza. Pozostałe kursy w dni robocze o godz. 6.30, 7.05 z Dworca ZKKM oraz o godz. 14.20 i 15.05 z Libiąża pozostają bez zmian i będą realizowane z obsługą Zagórza
- kursy linii B z Libiąża do Mętkowa oraz z Mętkowa do Libiąża pozostają bez zmian
- dodatkowo, w związku z zawieszeniem linii 26, modyfikacji ulegają linie 8 oraz 25 (na których zostaną wprowadzone korekty ilości kursów oraz godzin odjazdów)