Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Brakuje rodzin zastępczych, a interwencji coraz więcej

17.11.2019 13:31 | 1 komentarz | 8 896 odsłon | Agnieszka Filipowicz

W powiecie chrzanowskim zabrakło miejsc dla dzieci w rodzinach zastępczych, mimo że liczba tych rodzin wcale nie zmalała. Powód - znaczący wzrost interwencji, zwłaszcza w rodzinach wielodzietnych.

1
Brakuje rodzin zastępczych, a interwencji coraz więcej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzieci spacerowały same chrzanowską obwodnicą, gdy tymczasem w domu trwała alkoholowa libacja. Maluchy trafiły do pogotowia rodzinnego. To tylko jedna z interwencji, których skutkiem była konieczność umieszczenia dzieci w rodzinach zastępczych. A tych brakuje.

- Od początku tego roku wszystkie miejsca mamy obłożone, zarówno w pieczy rodzinnej, jak i instytucjonalnej - mówi Jolanta Szynowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie.

Jeszcze w połowie zeszłego roku w Chrzanowie znajdowały opiekę w trybie interwencyjnym dzieci z innych regionów Polski. Teraz sytuacja się zmieniła. Dla około 30 dzieci z ziemi chrzanowskiej trzeba było znaleźć miejsca poza powiatem.

W najbliższym numerze „Przełomu" przedstawiamy jedną z trzech rodzin w powiecie chrzanowskim, która pełni rolę pogotowia rodzinnego.