Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Papierowe last minute... Tego nie możesz przegapić

18.10.2019 11:19 | 3 komentarze | 2 234 odsłony | Redakcja

Kim są nowe twarze chrzanowskiej lewicy, kto teraz słucha Sztywnego Pala Azji, co Tadżyków zachwyciło w Polsce, po co jechać na zamek Czocha? O tym przeczytacie w najnowszym numerze "Przełomu"

3
Papierowe last minute... Tego nie możesz przegapić
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po co jechać na zamek Czocha

Jeśli ktoś tam jeszcze nie był, to warto, ale potrzebny jest na tę wycieczkę dłuższy weekend.
Zamczysko z XIII wieku, owiane legendami, stoi na Dolnym Śląsku, w miejscowości Sucha. Do jego odwiedzin zachęca Alicja Molenda.


 

Z Tadżykistanu do Chrzanowa

Przyjechali do Polski na staż tuż przed wyborami. Obserwowali kampanię, ale też przyglądali się codziennemu życiu w naszym kraju i w powiecie chrzanowskim. Jak je zapamiętają? Towarzyszyła im Grażyna Kaim.


Dramat na stacji w Krzeszowicach

85 lat temu cała Polska mówiła o katastrofie kolejowej w Krzeszowicach. W czasopismach pokazywano zdjęcia z miejsca wypadku i drukowano relacje świadków. Potem dość często zamieszczano także relacje z toczącego się procesu sądowego osób, które przyczyniły się do zderzenia pociągów. Dopiero w maju 1935 roku, po ogłoszeniu wyroku, sprawa zderzenia pociągów w Krzeszowicach zeszła z pierwszych stron gazet. Historię tę przybliża Lucjan Siewiorek.


Będę zawodowym fotografem

Ma 18 lat, ale już spore doświadczenie w branży. Od kilku lat fotografuje imprezy w Krzeszowicach. Wystawę zdjęć przyrodniczych Kacpra Ropki można oglądać w krzeszowickiej bibliotece. Porozmawiała z nim Ewa Solak.


Nowe twarze chrzanowskiej lewicy

Razem prowadzą firmę, wychowują dwójkę dzieci, wędkują, organizują imprezy rekreacyjne i charytatywne. I mają te same sympatie polityczne. Dominika i Tomek Brożkowie to zgrany duet z Chrzanowa. To zarazem nowe oblicze odradzającej się z trudem lokalnej lewicy. \Odkrywa je dla Państwa Agnieszka Filipowicz.


Dwudziestolatkowie też słuchają Sztywnych

Dużo koncertują, także poza granicami kraju. Sztywny Pal Azji ma kilkupokoleniową publiczność. O pracy nad nową płytą z Jarkiem Kisińskim i Leszkiem Nowakiem rozmawia Agnieszka Filipowicz.


Zapraszamy do czytania papierowego wydania "Przełomu" życząc miłego weekendu!
A TUTAJ jest link do elektronicznego wydania gazety gdyby ktoś wolał czytać na ekranie.