Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Czym jest kontener chłodniczy i jak go wykorzystać w transporcie?

10.10.2019 13:23 | 0 komentarzy | 662 odsłony | red

Materiał promocyjny

Kontenery chłodnicze to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań zarówno transportowych, jak i magazynowych. Możemy dzięki nim, rozwiązać wiele problemów prowadząc biznes w bardzo prosty sposób. Czym zatem jest kontener chłodniczy i jak działa? Gdzie możemy go kupić i jakie ma plusy? Wszystkie szczegóły o kontenerach chłodniczych poniżej.

0
Czym jest kontener chłodniczy i jak go wykorzystać w transporcie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czym są kontenery chłodnicze?

Kontenery chłodnicze to typowe kontenery, jakie znamy z portów czy statków transportowych. Są one jednak wyposażone w agregaty chłodnicze i umożliwiają kontrolowane chłodzenie wnętrza. Kontenery chłodnicze służą zarówno do celów transportowych, jak i stacjonarnych. Możemy zatem wykorzystać takie kontenery do transportu wymagających towarów - najczęściej żywności oraz jako magazyny chłodnicze. Kontenery chłodnicze mogą utrzymywać wysoki zakres temperatury. Może być to najczęściej zakres od +30 do - 30 stopni co daje bardzo szerokie pole manewru przy transporcie i przechowywaniu wymagających towarów. Kontenery takie możemy też zakupić praktycznie “od ręki”. Małe kontenery kilkumetrowe da się przewozić na lawecie z dźwigiem HDS. Same kontenery są też odpowiednio zmodyfikowane technicznie i termicznie, aby utrzymywać odpowiednią temperaturę.

Jakie mają plusy?

Kontenery chłodnicze to wiele plusów, z których możemy skorzystać. Pierwszym takim plusem jest możliwość transportu wymagających towarów na długie odległości w sposób bezpieczny. Możemy dzięki nim np. bez obaw o utratę produktów importować czy eksportować towar. Kontenery chłodnicze mogą być też wykorzystywane jako magazyny stacjonarne po podłączeniu do sieci. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie, gdyż nie musimy wynajmować specjalistycznego magazynu z klimatyzacją lub budować go samodzielnie, a jedynie zamówić odpowiedniej wielkości kontener. Charakterystyka samych kontenerów również daje wiele możliwości i dzięki temu możemy taki kontener, wykorzystać do wielu zadań nie kupując go np. do jednego projektu. Agregaty takie są też autonomiczne i są gotowe do działania bez dodatkowych czynności — od zaraz po podłączeniu.

Źródło obrazu: EcoContainers.com

Gdzie możemy je pozyskać?

Kontenery chłodnicze są asortymentem, którego nie kupimy od ręki w supermarkecie. Aby je pozyskać, powinniśmy zrobić rozeznanie i wybrać odpowiednią firmę oferującą tego typu konstrukcje. Na rynku istnieje wiele firm oferujących kontenery chłodnicze. Niektóre marki tworzą je samodzielnie, inne jedynie nimi handlują. Wybierając markę, w której zakupimy takie kontenery, powinniśmy zwrócić uwagę na jej renomę, dobre opinie, doświadczenie, ofertę czy ceny. Wszystko to będzie miało wpływ na jakość kontenera chłodniczego oraz obsługi. Jedną z cieszących się dużą popularnością marką na rynku, która oferuje kontenery chłodnicze, jest EcoContainers.com zajmująca się ich sprzedażą. Firma ta posiada różnorodne modele dobrej jakości, oferuje dodatkowe usługi takie jak transport za granicę czy naprawy oraz zajmuje się kompleksową usługą zamówienia. Posiada też liczne dobre opinie i indywidualnie podchodzi do każdego zamówienia, co jest niezwykle istotne przy tego typu działalności.

Materiał promocyjny