Nie masz konta? Zarejestruj się

Z Waszej strony

Harcerze w Szarym Dworze

09.10.2019 13:55 | 0 komentarzy | 3 915 odsłony | hm Marian Pałczyński

Tegoroczne wakacje już dobiegły końca! Dobiegła końca również Harcerska Akcja Letnia „Szary Dwór - 2019", w której to formie letniego wypoczynku w dwóch 23-dniowych turnusach udział wzięło blisko 270 osób, zuchów, harcerzy, dzieci i młodzieży niezrzeszonej w ZHP oraz kadry programowej, organizacyjnej i kwatermistrzowskiej.

0
Harcerze w Szarym Dworze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszyscy uczestnicy HAL poza możliwością uczestniczenia w zajęciach programowych opartych głównie o metodykę zuchową i harcerską (gry i zabawy integracyjne, zwiady terenowe, piosenki i pląsy, kominki, obrzędowe ogniska harcerskie, apele) brali udział w wycieczkach autokarowych (np. Trójmiasto, Łeba, Malbork, Karwia, Krokowa) w wycieczkach pieszych po urokliwych okolicach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Dopełnieniem letniego wypoczynku była kąpiel i plażowanie.

Tegoroczna akcja letnia zbiegła się również z 35. rocznicą powstania Letniej Bazy Obozowej Hufca Chrzanów w Szarym Dworze, nazwaną przed laty „najdalej na północ wysuniętą dzielnicą Chrzanowa" (pan Burmistrz Aleksander Grzybowski ) Na uroczyste harcerskie ognisko oraz apel przybyli goście: przedstawiciele Władz Powiatu Chrzanowskiego, Miasta i Gminy Chrzanów, Gminy Krokowa, Przedstawiciele Instytucji, Organizacji: KPPSP w Pucku, L P Nadleśnictwo Wejherowo, Leśnictwo Lisewo, Posterunku Policji w Minkowicach , OPS-u Krokowa. W uroczystościach udział wzięli również instruktorzy ZHP Hufca Chrzanów. W czasie uroczystego ogniska oraz apelu zostały wręczone podziękowania oraz odznaczenia ZHP.

Podczas pierwszego turnusu mieliśmy również możliwość gościć przez sześć dni kilkunasto osobową drużynę skautów z Francji, którzy to bardzo szybko weszli w obozowy rytm. Wspólne ogniska, zabawy integracyjne, wycieczki, zapewne na długo zostaną w pamięci chrzanowskich harcerzy i francuskich skautów.

To już tradycja, że uczestnicy obozu spotykają się po zakończeniu akcji letniej. Tak było i w tym roku. 30 sierpnia w godzinach popołudniowych ok. 40 osób, uczestników i kadry z I i II turnusu pomimo bardzo niesprzyjającej pogody spotkało się przy MOKSiR w Chrzanowie. Czas powitań i wspomnień uczestników HAL zakończył Apel oraz Krąg Przyjaźni.

Bezpieczną i wesołą zabawą, uśmiechem i radością uczestników zakończyliśmy tegoroczną Harcerską Akcję Letnią w Szarym Dworze. Już dziś, serdecznie zapraszamy za rok, aby po raz 36 rozpalić harcerskie ognisko w Szarym Dworze!

Z harcerski pozdrowieniem
C Z U W A J !