Nieskuteczni trzebinianie ulegli drużynie Wisły Kraków (WIDEO, ZDJĘCIA)

21.09.2019 19:15 | 8 komentarzy | 6 373 odsłon | Michał Koryczan

Mimo szybko objętego prowadzenia, piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia przegrali na swoim stadionie z Wisłą II Kraków.

8

Materiał wideo:

IV liga

MKS Trzebinia - Wisła II Kraków 1-3 (1-1)

1-0 Michał Kowalik (5), 1-1 Kacper Wydra (24), 1-2 Kacper Wydra (58), 1-3 Arkadiusz Kasia (90+3)

MKS: Wróbel - Mrożek, Kiczyński, Górka, M. Marszałek, Gałka (70. P. Knapik), Zybiński, J. Horawa, Szczurek, Wierzba (65. Sz. Kurek), M. Kowalik

Wisła II: Broda - Koncewicz-Żyłka, Zima, Bentkowski, Chmiel, Paczka (63. Wolak), Kasia, Nocoń (84. Soboń), Korczyk, Pischinger, Wydra

Zespół gości przyjechał do Trzebini bez wzmocnień z kadry pierwszej, ekstraklasowej drużyny Wisły, którą w niedzielę czeka wyjazdowy mecz w Płocku. Nie przeszkodziło to jednak krakowianom w odniesieniu zwycięstwa, które z trybun stadionu przy ul. Kościuszki obejrzało ok. 300 osób.
W sukcesie gości spora jest zasługa miejscowych. Nie dość, że zawiodła ich skuteczność, to jeszcze dołożyli swą cegiełkę przy straconych bramkach.
Wszystko zaczęło się jednak po myśli ekipy prowadzonej przez Mariusza Wójcika. Już w piątej minucie Michał Kowalik poradził sobie z rywalem i w sytuacji sam na sam z bramkarzem skierował piłkę do siatki.
Niespełna 20. minut później Wiślacy doprowadzili do remisu. Po tym jak piłkę stracił Jakub Horawa, Kacper Wydra wpadł prawą stroną w pole karne i uderzeniem w długi róg pokonał Tomasza Wróbla.
Chwilę później napastnik gości mógł dać prowadzenie swojej drużynie. Po złym wybiciu futbolówki przez bramkarza, Kacper Wydra stanął z nim oko w oko, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Przed przerwą dobre okazje miał jeszcze Michał Kowalik. Najpierw będąc już w polu karnym zamiast strzelać zdecydował się na podanie, które było niedokładne. Potem po centrze Marcina Szczurka główkował obok słupka.
Druga odsłona mogła się rozpocząć niemal identycznie jak pierwsza, jednak tym razem Michał Kowalik przegrał pojedynek jeden na jeden z Kamilem Brodą.
W odpowiedzi przed szansą na zdobycie gola stanęli Kacper Wydra i Arkadiusz Kasia, ale ich strzały z bliskiej odległości obronił golkiper MKS.
W 58. minucie krakowianie dopięli swego. Kacper Wydra wystartował do prostopadłego podania i przelobował wychodzącego z bramki Tomasza Wróbla.
Trzebinianie ruszyli do odrabiania strat. Po centrze Szymona Kurka, i strzale głową Patryka Kiczyńskiego piłka odbiła się jednak od poprzeczki.
W 83. minucie ponownie przed szansą stanął Michał Kowalik, ale posłał futbolówkę obok słupka. Wreszcie w 90. minucie swoją okazję miał debiutujący w barwach MKS Przemysław Knapik. Przy próbie przelobowania bramkarza przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką.
Już w doliczonym czasie gry przyjezdni przypieczętowali wygraną. Trzecią bramkę dla Wisły II zdobył z rzutu wolnego Arkadiusz Kasia.