Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Papierowe last minute... Prawdziwi pasjonaci na łamach "Przełomu"

09.08.2019 15:11 | 0 komentarzy | 4 029 odsłony | red

Stanisław Garlicki z Płazy i jego Muzeum Życia Codziennego, Kamil Knapczyk z Ostężnicy na najzimniejszej górze świata, Janusz Kozub z Chrzanowa na Islandii i Piotr Tyrański z Gromca na swoim lokalnym ranczo. To bohaterowie naszych tesktów. Poczytajcie o nich!

 

0
Papierowe last minute... Prawdziwi pasjonaci na łamach "Przełomu"
Piotr Tyrański, Kamil Knapczyk, Stanisłąw Garlicki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jedyne takie na ziemi chrzanowskiej

W Płazie stworzył Muzeum Życia Codziennego, w którym wszystko jest rarytasem. Takie z lat 1939-1980. Dr Stanisław Garlicki, historyk, nauczyciel, działacz społeczny jest bohaterem tekstu Łukasza Dulowskiego.

W bieżącym wydaniu "Przełomu" na dwóch stronach przedstawiamy największe atrakcje podchrzanowskiwj Płazy. Jest co zobaczyć i poczytać.


Tak się zdobywa Denali

Kamil Knapczyk pochodzi z wioski Ostrężnica za Myślachowicami. Mieszka w Ontario w USA. Michałowi Koryczanowi opowiedział o zdobywaniu najzimniejszej góry świata.


Złapał podróżniczego bakcykla

Janusz Kozub z Chrzanowa jest szczęśliwym emerytem. Na emeryturze będąc odkrył uroki podróżowania, ale nie jeździ już na tradycyjne wczasy. W tym roku zaliczył  Norwegię. Niedawno wrócił z Islandii. O tej wyprawie opowiedział Markowi Oratowskiemu.

 


Rolnik z naszych stron i jego ranczo

W Gromcu razem z bratem uprawia 80 hektarów ziemi. Jak wygląda praca w takim gospodarstwie Piotr Tyrański opowiada Markowi Oratowskiemu.


Szwedzką drogą do starego kamieniołomu w Miękini

Wraz  z miłośnikami historii ze Stowarzyszenia Na Wulkanie spacerowała Ewa Solak. Napisała, jak się tam poruszać i co można tam zobaczyć. Miękinia to piękne okolice.

 

Zapraszamy do czytania papierowego wydania "Przełomu" życząc miłego weekendu!

A TUTAJ jest link do elektronicznego wydania gazety gdyby ktoś wolał czytać na ekranie