Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

ALWERNIA. Wiadomo, które drogi powiatowe będą jak nowe

28.02.2012 17:49 | 6 komentarzy | 5 179 odsłon | red
Dyrektor powiatowego zarządu dróg Grzegorz Żuradzki był wyraźnie zadowolony, gdy opuszczał wtorkową sesję rady miejskiej. Gmina dołoży prawie pół miliona złotych do modernizacji nie swoich szos.
6
ALWERNIA. Wiadomo, które drogi powiatowe będą jak nowe
Grzegorz Żuradzki, dyrektor powiatowego zarządu dróg, opowiadał alwerniańskim radnym o szczegółach tegorocznych remontów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dyrektor powiatowego zarządu dróg Grzegorz Żuradzki był wyraźnie zadowolony, gdy opuszczał wtorkową sesję rady miejskiej. Gmina dołoży prawie pół miliona złotych do modernizacji nie swoich szos.

Szef PZD powiedział, że na pierwszy ogień pójdzie asfaltowanie ul. Garncarskiej i ul. Gęsikowskiego w Alwerni. Na ten cel jest pół miliona złotych.
- Jeśli chodzi o ulicę Gęsikowskiego, to chcemy „dojechać” przynajmniej do skrzyżowania z ulicą Zacisze – wytłumaczył.

Na pewno zostanie powiększony przepust na ul. Patelskiego w Kwaczale, gdzie podczas intensywnych opadów deszczu woda zalewa okoliczne posesje. Koszt – 100 tys. zł.

W Grojcu szykuje się budowa kolejnych odcinków chodnika wzdłuż ul. Głowackiego. Jeden fragment w górnej części, drugi w dolnej – w pobliżu placu Jana Pawła II. Na to zadanie jest 80 tys. zł.

Na sam koniec – jak poinformował dyrektor Żuradzki – zostanie ogłoszony przetarg na modernizację środkowego odcinka ul. Prusa w Alwerni. W ramach tego zadania powiat wyremontuje również rozlatujące się skrzyżowanie ul. Chrzanowskiej i ul. Alwerniańskiej w Regulicach.

Gmina Alwernia sfinansuje w połowie wszystkie remonty. Uchwałę w tej sprawie radni podjęli na wtorkowej sesji.
Łukasz Dulowski