Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Pięć lat temu był w Krzeszowicach, dziś z reprezentacją Polski wygrał z Macedonią Północną

07.06.2019 20:15 | 1 komentarz | 7 690 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 22:45

AKTUALIZACJA

Reprezentant Polski Mateusz Klich w czerwcu 2014 roku zawitał na stadion Świtu Krzeszowice.

1
Pięć lat temu był w Krzeszowicach, dziś z reprezentacją Polski wygrał z Macedonią Północną
W czerwcu 2014 r. był czas na pamiatkowe zdjęcie. Mateusz Klich (drugi z prawej) i Tomasz Kupisz (pierwszy z lewej) oraz wychowankowie Świtu: Sebastian Kuflik (pierwszy z prawej) i Krzysztof Stec
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dokładnie 8 czerwca 2014 r. Świt rozgrywał na swoim boisku mecz ligowy z Orłem Piaski Wielkie.

Spotkanie z trybun oglądali dwaj reprezentanci kraju: Tomasz Kupisz (wówczas zawodnik włoskiego Chievo Verona) i Mateusz Klich (wtedy piłkarz holenderskiego PEC Zwolle).

Futboliści byli na urlopie i jak nam powiedzieli, przy okazji postanowili zobaczyć w akcji swojego kolegę, grającego w Orle Piaski Wielkie.

Po końcowym gwizdku spotkali się też z ówczesnym golkiperem Świtu Tomaszem Wróblem (dzisiaj w MKS Trzebinia), z którym znają się jeszcze z występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

- Spędziliśmy razem cztery lata w kadrze. Fajnie, że wpadli na mecz. Obiecali, że po spotkaniu wypijemy piwo, ale z nimi to nie wiadomo - powiedział nam po meczu Tomasz Wróbel.

Dzisiaj, 7 czerwca, a więc prawie dokładnie pięć lat później Mateusz Klich zagrał z reprezentacją Polski u boku Roberta Lewandowskiego, Piotra Zielińskiego czy Kamila Glika, w zwycięskim wyjazdowym meczu przeciwko Macedonii Północnej.