Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Ponad setka biegaczy wzięła udział w BUKOWICY RUN (WIDEO)

02.06.2019 21:18 | 0 komentarzy | 3 970 odsłony | Agnieszka Filipowicz

112 zawodników wystartowało dziś w biegu ziemi chrzanowskiej o najbardziej malowniczej trasie, czyli Bukowicy Run w gminie Babice. Zwyciężył w nim Michał Świadek, wojskowy z 18. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Bielsku Białej, pochodzący z pobliskiego Kamienia w gminie Czernichów.

0
Ponad setka biegaczy wzięła udział w BUKOWICY RUN (WIDEO)
Michał Świadek jako pierwszy przekroczył metę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Uczestnicy zawodów wystartowali punktualnie o godzinie 11.00. Mieli do pokonania 10 km przez wzniesienia i dolinki.

- Trasa nie jest najłatwiejsza, bo wiedzie przez wzniesienia. Można powiedzieć, że to taki crossowy bieg ziemi chrzanowskiej - oceniła Jolanta Niedzielczyk, biorąca udział w Bukowicy Run już po raz trzeci.

- Trasa bardzo różnorodna. Bieg prowadzi przez las. Zaledwie jeden kilometr jest pokryty asfaltem - skomentował Wiesław Domin z Zagórza.

Zwycięzca biegu, Michał Świadek, nie krył z kolei, że trasa należy do jego ulubionych.

- Biegałem w różnych miejscach w Polsce, ale tu, w rejonie Wisły, są najpiękniejsze tereny. Trasa ciekawa, biegniemy przez las - powiedział.
Na metę dobiegł z czasem 36 minut 52 sekund. Poprawił swój zeszłoroczny wynik o minutę, wygrywając po raz drugi z rzędu.

- W przyszłym roku może uda mi się zmieścić na tej trasie w 35 minutach - powiedział "Przełomowi".
Na mecie częstowano biegaczy żurkiem przygotowanym przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Z kolei dla dzieci zorganizowano strefę malucha. Organizatorem sportowego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Babicach.