Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zasłużony klub piłkarski zagrożony spadkiem do A-klasy

31.05.2019 19:00 | 0 komentarzy | 3 400 odsłony | Michał Koryczan

Na trzy kolejki przed końcem sezonu, grający w krakowskiej okręgówce Świt Krzeszowice znalazł się w strefie spadkowej.

0
Zasłużony klub piłkarski zagrożony spadkiem do A-klasy
Piłkarze Świtu Krzeszowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Krzeszowiczanom nie wiedzie się w tym roku. W rundzie wiosennej Świt jest najgorzej punktującym zespołem w krakowksiej klasie okręgowej.

W dziesięciu meczach zdobył tylko sześć punktów, notując dwie wygrane (w tym jedną walkowerem) i osiem porażek.

W trakcie rundy doszło do zmiany szkoleniowca. Na wniosek Łukasza Jagody, klub rozwiązał z nim umowę za porozumieniem stron.

Drużynę przejął Bogdan Przygodzki. Pod jego wodzą krzeszowicka ekipa doznała jak dotąd dwóch przegranych.

Po tym, jak w czwartek Prokocim Kraków pokonał w zaległym spotkaniu Bronowiankę Kraków 3-0, zespół Świtu znalazł się w strefie spadkowej i grozi mu degradacja do A-klasy (siódmy poziom krajowych rozgrywek).

Do zakończenia sezonu pozostały już tylko trzy kolejki. Aby myśleć o utrzymaniu, krzeszowiczanie muszą wreszcie zacząć punktować.

Aktualnie do Prokocimia tracą jedno „oczko". Do rozegrania pozostały im jeszcze pojedynki: na wyjeździe z Błękitnymi Modlnica (1 czerwca), u siebie z Bronowianką Kraków (8 czerwca) i na wyjeździe z Prokocimiem Kraków (16 czerwca).

Świt to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych klubów sportowych w regionie. To właśnie w Krzeszowicach trenerską karierę rozpoczynał Adam Nawałka (pracował tam w latach 1996-1998), były selekcjoner pierwszej reprezentacji Polski.

W przeszłości krzeszowicka drużyna rywalizowała w trzeciej lidze. W barwach Świtu występowali m.in. Piotr Giza (pomocnik m.in. Cracovii i Legii Warszawa) i Michał Miśkiewicz (bramkarz m.in. Wisły Kraków i Korony Kielce).