Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Nasz Tata śpiewa i tańczy już ponad 20 lat (WIDEO)

31.05.2019 05:56 | 0 komentarzy | 2 870 odsłony | Agnieszka Filipowicz

W rodzinnej atmosferze obchodził w czwartkowy wieczór jubileusz Zespół Regionalny Nasz Tata z Chrzanowa. Jego członkowie kultywują tradycję poprzez śpiew, muzykę, teatr, taniec, poezję oraz wspólne zabawy i obrzędy.

0
Nasz Tata śpiewa i tańczy już ponad 20 lat (WIDEO)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Założony przez małżeństwo - Annę i Mariusza Kozików zespół ma charakter wielopokoleniowy. Powstał z rodzinnych i sąsiedzkich grup środowiskowych, głównie ziemi chrzanowskiej. Zespół pielęgnuje tradycje ludowe Krakowiaków Zachodnich i Lachów Limanowskich. Na scenie zawsze występuje w strojach. Nie inaczej było podczas jubileuszowej uroczystości w sali oratorium przy kościele Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie. Zanim założyciele zespołu zebrali oklaski, kwiaty i gratulacje od zaproszonych gości, dali występ artystyczny oraz zaprosili uczestników do wspólnej zabawy i tańca.

Spotkanie stało się też okazją do wspomnień Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a także w Panamie, na które pojechało dwóch członków Naszego Taty.

Obecnie zespół skupia 40 członków, w tym 24 dzieci i młodzieży. Przez dwie dekady występował na scenie ok. 340 razy. Kierownictwo muzyczne sprawuje Bogdan Kozik, z którym współpracują muzycy - Halina Chodacka i Michał Noworyta.