Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak działają samochody asenizacyjne? Oto wszystko, co musisz o nich wiedzieć

21.05.2019 00:03 | 0 komentarzy | 703 odsłony | red

Materiał promocyjny

Zastanawiasz się nad zakupem pojazdu asenizacyjnego? Pamiętaj, że tego rodzaju samochód musi spełniać określone parametry, które umożliwią mu legalne funkcjonowanie. O czym mowa? Sprawdź!

0
Jak działają samochody asenizacyjne? Oto wszystko, co musisz o nich wiedzieć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Samochody asenizacyjne są  jedną z dwóch, skutecznych  metod odprowadzania ścieków z domów i budynków mieszkalnych. Ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie metropolii i mniejszych miejscowości bez pożytecznego udziału wozów asenizacyjnych. Odbiorcy usług świadczonych przez pojazdy asenizacyjne to zazwyczaj osoby, które doceniają niezależność od regularnych rachunków za odprowadzanie ścieków. Korzystanie z usług samochodów asenizacyjnych jest ekologiczne i ekonomiczne. Pojazdy asenizacyjne są ściśle regulowane przez polskie prawo. Wszystkie szczegóły i kryteria dotyczące pojazdów asenizacyjnych zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury.

Budowa  i działanie pojazdów asenizacyjnych

Konstrukcja samochodów asenizacyjnych opiera się głównie na wyposażeniu wytrzymałego wozu ciężarowego w pompę i specjalny, szczelny zbiornik. Pompa wprowadza do zbiornika płynne nieczystości komunalne – ścieki i fekalia. Pompa działa na zasadzie wytworzenia podciśnienia, które pozwala na szybkie zassanie ścieków i przetransportowanie och do zbiornika cysterny. Następnie, pojazd bezpiecznie przewozi ścieki do specjalnych punktów zlewnych, w których zostają zutylizowane. Jakość i skuteczność pracy samochodów asenizacyjnych opiera się głównie na wytrzymałości konstrukcji. Aby udźwignąć duży ciężar i przewieźć zawartość szamba w bezpieczne miejsca, pojazd musi być niezawodny i posiadać wyjątkowo solidną konstrukcję przeznaczoną do znoszenia wielkogabarytowych, dużych obciążeń. Inwestycja w pojazd asenizacyjny to doskonały sposób na rozwój własnego, dochodowego interesu na terenach o ubogiej sieci kanalizacyjnej – mniejsze miejscowości, wsi, dzielnie willowe itp. Przy wyborze właściwego pojazdu do wywozu nieczystości warto kierować się jakością wykonania i zgodnością z wymogami prawnymi. Samochody asenizacyjne MWM spełniają te wymogi. Pozwalają również na bezpieczną i skuteczną pracę.

Mocne strony pojazdów asenizacyjnych 

  • Oszczędność środków – w porównaniu ze stałą opłatą za odprowadzanie komunalne nieczystości – gwarantuje to duże zainteresowanie usługami wywozu nieczystości płynnych
  • Pojazdy asenizacyjne są mało awaryjne
  • Specjalna powłoka cysterny zapobiega powstawaniu korozji – pozwala to na długotrwałe użytkowanie bez konieczności dokonywania częstych konserwacji

Możliwości montażu zbiorników asenizacyjnych

Tym co jest niepowetowaną zaletą jest fakt, że zbiornik asenizacyjny może być dopasowany praktycznie do każdego rodzaju samochodu ciężarowego. W zależności od jego typu i dopuszczalnego udźwigu, można dopasować zbiornik lub beczkę asenizacyjną o właściwej, kompatybilnej pojemności. Nadbudowa pojazdu składa się ze zintegrowanego systemu, w którego skład wchodzą: zbiornik na nieczystości, kompresor, specjalna armatura zabezpieczająca kompresor i węże ssawne do odprowadzenia ścieków. Pojazd asenizacyjny można dodatkowo wyposażyć w specjalną opcję czyszczenia przykanalików, który rozdziela nieczystości na czystą wodę i ścieki. Szukając odpowiednio rozwiązania warto skonsultować wszystkie dostępne możliwości i wybrać najoptymalniejszą.

Materiał promocyjny