Nie masz konta? Zarejestruj się

Wygiełzów

Małopolskie Dni Rodziny w Wygiełzowie

07.05.2019 06:55 | 2 komentarze | 2 943 odsłony | Agnieszka Filipowicz

W niedzielę 12 maja Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie zaprasza na piknik organizowany w ramach Małopolskich Dni Rodziny.

2
Małopolskie Dni Rodziny w Wygiełzowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorzy szykują wiele atrakcji m.in. animacje dla dzieci, pokazy zaczarowanych baniek mydlanych oraz spotkanie z Podolskim Regimentem Odprzodowym, podczas którego będzie można zobaczyć i przymierzyć XVII-wieczne stroje szlacheckie oraz wziąć udział w pokazach fechtunku i broni palnej oraz wypróbować swoich sił przy strzelaniu z łuku.

O godzinie 15.00 odbędzie się pokaz funkcjonowania mgłowego systemu gaśniczego typu FOG na kościele z Ryczowa, a pół godziny później rozpoczną się warsztaty „Budownictwo ludowe Krakowiaków Zachodnich" (obowiązują wcześniejsze zapisy).

W trakcie zajęć pod okiem prowadzącego i we współpracy z innymi uczestnikami warsztatów, będzie można skonstruować wiejską chałupę i stodołę, używając w tym celu drewnianych modeli obiektów.
W programie jest jeszcze koncert zespołu Raraszek oraz wernisaż wystawy fotografii Bartłomieja Jaśko i Anny Nalepa-Jaśko w spichlerzu z Kościelca pt. "Chwile".