Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Poniedziałkowy egzamin ósmoklasistów ma się odbyć bez przeszkód

14.04.2019 19:20 | 9 komentarzy | 2 127 odsłony | Marek Oratowski

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik zapewnił, że egzamin ósmoklasisty zaplanowany na 15 kwietnia się odbędzie. Przedstawiciele samorządów są trochę bardziej ostrożni podkreślając, że tak naprawdę sytuacja wyjaśni się tuż przed sprawdzianem.

9
Poniedziałkowy egzamin ósmoklasistów ma się odbyć bez przeszkód
Egzamin gimnazjalny odbył się bez przeszkód. Podobnie ma byc z ósmoklasistami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ponad 377 tysięcy uczniów w całym kraju ma przystąpić do egzaminu ósmoklasisty. Od godziny 9 uczniowie będą rozwiązywali zadania z języka polskiego.
Szef CKE Marcin Smolik przypomniał, że bez względu na to, czy w szkole odbywa się strajk, ósmoklasiści powinni pójść na egzamin, tak jak w przypadku egzaminu gimnazjalnego.

Samorządowcy mają nadzieję, że wszystko się uda.

- Sytuacja jest jednak dynamiczna, więc musimy poczekać do poniedziałku do godziny 8, by się przekonać, czy faktycznie tak jak potwierdzili dyrektorzy szkół sprawdzian ósmoklasistów odbędzie się bez przeszkód. Tam gdzie są szkoły z oddziałami integracyjnymi komisji potrzeba będzie więcej. W ich skład jak w przypadku egzaminu gimnazjalnego wejdą też osoby z zewnątrz z uprawnieniami pedagogicznymi - informuje Jolanta Zubik, wiceburmistrz Chrzanowa.