Świt roztrwonił przewagę w meczu z rezerwami Garbarni Kraków (WIDEO, ZDJĘCIA)

23.03.2019 18:55 | 1 komentarz | 5 631 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 21:23

AKTUALIZACJA

Pięć goli i trzy rzuty karne obejrzeli kibice podczas sobotniego meczu Świtu Krzeszowice z Garbarnią II Kraków. Drugie efektowne zwycięstwo odniósł w tym roku czwartoligowy MKS Trzebinia.

1
Dominik Dabek (przy piłce) zdobył jedną z bramek dla Świtu w meczu z Garbarnią II Kraków

Klasa okręgowa - Kraków II

Świt Krzeszowice - Garbarnia II Kraków 2-3 (2-1)

1-0 Michał Kanclerz (25-karny), 2-0 Dominik Dąbek (37), 2-1 Wojciech Wojcieszyński (39-karny), 2-2 Piotr Apostolski (52), 2-3 Michał Feliks (75)

Świt: Maciejowski - Zając, B. Mirek, Derejko, Księżyc, Kanclerz (67. Kanior), M. Mirek, Deryniowski (61. Kaczkowski), Malik (46. A. Noworyta), Dębek, Krzysiak (61. Pawlak)

Garbarnia II: Gawor - N. Piszczek, Krzeszowiak, Trojan (46. Penszkal), Górecki, Nieśmiałowski (46. Feliks), Kloc, Wojcieszyński, Kiebzak (89. Paczka), Ząbczyk (86. Zalejski), P. Apostolski (81. Baran)

Pierwsze dwadzieścia kilka minut należało zdecydowanie do rezerw pierwszoligowca. Goście nie potrafili jednak wykorzystać tej przewagi. Miejscowi z kolei mieli spory problem, aby utrzymać się dłużej przy piłce.
Sytuacja zmieniła się diametralnie w 25. minucie. Grzegorz Krzysiak wygrał pojedynek z rywalem i został przez niego sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Michał Kanclerz.
Podbudowani zdobyciem gola krzeszowiczanie niedługo później podwyższyli prowadzenie. Michał Kanclerz dośrodkował z prawego skrzydła, a Dominik Dąbek sprytnym strzałem głową pokonał golkipera przyjezdnych.
Nie minęła jednak minuta, a krakowianie strzelili kontaktową bramkę, po tym jak z rzutu karnego skutecznie uderzył Wojciech Wojcieszyński.
Tuż po zmianie stron mogło być 3-1 dla Świtu. Po centrze Michała Kanclerza z rzutu rożnego, Krystian Derejko strzelił głową tuż nad poprzeczką.
Kolejne minuty to już wyraźna przewaga gości, którzy głównie bocznymi sektorami co chwilę przedzierali się w pobliże pola karnego miejscowych.
Wyrównali jednak nie po jednej z efektownych akcji, ale po rzucie wolnym. W 50. minucie Piotr Apostolski dośrodkował mocno w szesnastkę Świtu i piłka po rękach Roberta Maciejowskiego wpadła do siatki.
Chwilę po wznowieniu gry krakowianie mogli wyjść na prowadzenie, ale dwukrotnie kapitalnymi interwencjami popisał się golkiper Świtu, broniąc strzały Piotra Apostolskiego i Michała Feliksa.
Ten drugi, wprowadzony zaraz po przerwie dał ostatecznie zwycięstwo przyjezdnym. W 75. minucie po centrze Mateusza Ząbczyka z rzutu wolnego, precyzyjnym uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki.
W 83. minucie przed szansą do wyrównania stanął Adrian Kaczkowski, jednak przestrzelił z kilku metrów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
W samej końcówce Garbarnia II mogła jeszcze zdobyć czwartego gola, jednak Robert Maciejowski obronił jedenastkę egzekwowaną przez Bartosza Barana.

IV liga

Górnik Wieliczka - MKS Trzebinia 0-4 (0-1)

0-1 Wojciech Wilczek (12), 0-2 Marcin Szczurek (59), 0-3 Radosław Górka (79), 0-4 Łukasz Sochacki (84)

MKS: Wróbel - Marszałek (80. Jarosz), Kwiecień (78. Zybiński), Górka, Sawczuk, Szczurek, Wierzba (84. Sz. Kurek), Kalinowski, Kowalik (87. J. Pająk), Horawa, Wilczek (69. Sochacki)