Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Dzień Kobiet ma się kwitnąco

08.03.2019 09:18 | 5 komentarzy | 3 945 odsłony | Marek Oratowski

Kwiaty to wciąż najczęściej kupowany prezent na przypadający 8 marca Dzień Kobiet. Pamiętają o nich zwłaszcza panowie ze starszego i średniego pokolenia.

5
Dzień Kobiet ma się kwitnąco
Dorota Binger z Libiąża przekonuje, że kobiety 8 marca czekają na kwiaty. A za symbol Dnia Kobiet uchodzi wciąż tulipan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kilku punktach Chrzanowa można było w piątkowy ranek zobaczyć plenerowe stoiska z kwiatami. Tak było m.in. w pobliżu Tesco.

- Kobiety trzeba doceniać zawsze, ale zwłaszcza 8 marca. Dlatego kupiłem kwiaty dla mamy, żony i sąsiadki - zdradził nam Krzysztof Kosowski z Chrzanowa.

- Pamiętam, że gdy żył jeszcze mój tata, to jechał o siódmej rano po tulipana, rajstopy i czekoladę. Gdy kobieta dostaje w tym dniu kwiatek, to jest takie wdzięczne. Pamiętam, że jak koleżanki u mnie w zakładzie jednego roku nie otrzymały niczego, to były zawiedzione, że panów nie stać było nawet na tego kosztującego parę groszy tulipana. Za to młode pokolenie bardziej pamięta dziś o walentynkach, niż Dniu Kobiet - przekonywała sprzedająca kwiaty Dorota Binger z Libiąża.

Tulipana można już kupić w kwiaciarniach i okazjonalnych punktach za trzy złote.

Przypomnijmy, że Dzień Kobiet jest obchodzony od 1910 roku. Ustanowiła go Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze. Miał służyć krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet. W Polsce obchody 8 marca zostały spopularyzowane w okresie PRL-u.

A co wy sądzicie o tym święcie?