Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Dlaczego w kioskach nie ma biletów

18.02.2019 17:10 | 2 komentarze | 5 945 odsłon | Alicja Molenda

W okienkach kiosków RUCH-u często wiszą kartki z informacją taką jak na zdjęciu: biletów brak. Ajenci nie do końca potrafią wyjaśnić, dlaczego.

2
Dlaczego w kioskach nie ma biletów
W lokalnych kioskach RUCH biletów autobusowych nie ma
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marek Dyszy, szef zarządu chrzanowskiego ZKKM-u, informuje, że umowa z RUCH-em nie została zerwana, ale związek musi brać pod uwagę trudną sytuację ekonomiczną tego kolportera.

- Ze względu na trwające w nim postępowanie upadłościowe, zgodnie z sugestią naszej kancelarii prawnej, gotowi jesteśmy przekazywać bilety do sprzedaży w kioskach, ale po otrzymaniu przedpłaty. RUCH nie godzi się na taką propozycję. Inną możliwością byłoby rozliczanie się bezpośrednio z ajentami i przelewanie RUCH-owi prowizji od sprzedaży. Na to też nie ma jego zgody, więc nie bardzo mamy wyjście z sytuacji  - mówi prezes Dyszy.

Biletów komunikacji miejskiej na razie więc w kioskach nie ma co szukać. Na szczęście można je kupić w innych miejscach, m.in. u kierowcy (jak ma się drobne), w biletomacie (jeśli działa), w innych niż RUCH punktach sprzedaży podanych na stronie internetowej związku. Można też nabyć bilet za pośrednictwem aplikacji moBilet, której pasażerowie chyba jeszcze nie oswoili.