Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Wzięli ślub w 1949 roku i nadal tak samo mocno się kochają

15.02.2019 08:35 | 1 komentarz | 5 178 odsłon | Anna Jarguz

Poznali się przeszło 70 lat temu i od tamtej pory są razem. Bronisławę i Karola Dylągów z Trzebini połączyła miłość, jaka nie zdarza się często.

1
Wzięli ślub w 1949 roku i nadal tak samo mocno się kochają
Bronisława i Karol Dylągowie w towarzystwie (od lewej) Marzeny Bober, kierownik USC w Trzebini, córki Grażyny Dyląg i burmistrza Jarosława Okoczuka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gdy na potańcówce Karol zobaczył Bronisławę, od razu wiedział, że to ta jedyna. Była najładniejszą dziewczyną na parkiecie. Zresztą nie tylko on się za nią oglądał. Ale ona wybrała jego. Trzy lata później wzięli ślub. Najpierw kościelny w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, a 12 stycznia 1949 roku cywilny.

- Nie mogłem lepiej trafić - pan Karol z czułością spogląda na żonę.

Przez wiele lat mieszkali na Śląsku. Karol pracował na kierowniczych stanowiskach w kopalniach i innych zakładach. Bronisława z kolei projektowała kapelusze. Zajmowała się domem i wychowaniem dzieci: córki Grażyny i syna Wacława. W 1983 roku wrócili do Trzebini. Dziś to pan Karol opiekuje się żoną.

W Walentynki, z okazji 70. rocznicy ślubu, państwa Dylągów odwiedził burmistrz Jarosław Okoczuk oraz kierownik USC Marzena Bober, wręczając im pamiątkowe medale, list gratulacyjny i kwiaty.