Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Para z Trzebini pobrała się w Panamie podczas Światowych Dni Młodzieży

17.01.2019 13:30 | 8 komentarzy | 9 075 odsłon | Marek Oratowski

Martyna Gergont i Jakub Włoch pojechali na Światowe Dni Młodzieży do Panamy, by spotkać się z papieżem Franciszkiem oraz ... wziąć ślub. Ta druga uroczystość jest już za nimi.

8
Para z Trzebini pobrała się w Panamie podczas Światowych Dni Młodzieży
Młoda para w kościele w Monagrillo fot. Łukasz Muzyka z Archidiecezji Krakowskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Martyna i Kuba pochodzą z Trzebini. Poznali się podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku w trakcie wydawania posiłku dla pielgrzymów z Francji. Wracając z mszy świętej na Brzegach przemokli do suchej nitki. Jak wspominają, to własnie wtedy między nimi zaiskrzyło.
Zainspirowała ich historia innej pary zakochanych, którzy również poznali się na Światowych Dniach Młodzieży, a potem wzięli ślub w trakcie kolejnego spotkania w Rio de Janeiro.

Jak relacjonuje wysłanniczka Archidiecezji Krakowskiej na ŚDM Karolina Zając, pomysł zawarcia związku małżeńskiego w Panamie zrodził się u nich wiosną 2018 roku. Nowożeńcy do samego końca nie byli pewni, czy uda się zrealizować ich marzenie. Wszystkie niezbędne dokumenty skompletowali tuż przed wyjazdem. Na szczęście suknia i garnitur bez problemów zmieściły się w ich walizkach.

Ślubu udzielił im ks. Marcin Filar. Po mszy, w której uczestniczyli pielgrzymi z Polski oraz Panamczycy mieszkający w Monagrillo, w przykościelnej salce odbyło się wesele, w trakcie którego wszyscy zatańczyli m.in. poloneza i tańce lednickie.

Przypomnijmy, że do Panamy na ŚDM pojechała grupa pielgrzymów z różnych zakątków ziemi chrzanowskiej.