Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Góry nie mają dla młodych tajemnic

16.11.2018 18:30 | 0 komentarzy | 6 227 odsłon | Marek Oratowski

Ponad 70 uczniów uczestniczyło w piątek w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Górach. Rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań zajęło niektórym z nich zaledwie pięć minut. "Przełom" był patronem medialnym imprezy.

0
Góry nie mają dla młodych tajemnic
Daria Kotela (z lewej) i Weronika Niemczyk z I LO w Chrzanowie z pucharem za wygraną drużynową. Z tyłu starosta Janusz Szczęśniak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs organizują w chrzanowskim PCE działacze Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. W tym roku jego tematem był Beskid Niski.
W grupie klas I-V szkół podstawowych wygrała Agata Lach z SP w Balinie. W klasyfikacji drużynowej najwięcej punktów zdobyli reprezentanci SP nr 10 w Chrzanowie.
Najliczniej obsadzona była kategoria klas 6-8, gimnazjalnych oraz szkolnych kół PTT. Najwięcej punktów drużynowo zdobyli Jan Berny i Hanna Smalcerz z SKK PTT "Beskidziaki" przy SP w Jankowicach.

- Mieliśmy do rozwiązania test składający się z 40 pytań. W przypadku kilku z nich musiałam strzelać, bo były bardzo szczegółowe. W ubiegłym roku byłam druga. Tym razem udało mi się wygrać - powiedziała Julia Pączek z SP nr 10 w Chrzanowie, najlepsza w klasyfikacji indywidualnej.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych triumfowała Weronika Niemczyk z I LO w Chrzanowie. Ta szkoła wygrała rywalizację drużynową, w której uczestniczyło sześć placówek. Wśród wszystkich uczestników starosta Janusz Szczęśniak, dyrektor PCE Agnieszka Siejka-Lasoń oraz prezes oddziału PTT Remigiusz Lichota wylosowali dziesięć nagród rzeczowych.