Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Kawiarenka Literacka znów zaczęła działać

14.11.2018 13:00 | 0 komentarzy | 4 590 odsłony | Kawiarnia Literacka MELBA

Materiał promocyjny

Andrzej Mędrala współwłaściciel cukierni Melba z Krzeszowic otworzył kawiarnię - cukiernię  przy chrzanowskiej bibliotece. Czytelnicy i miłośnicy słodyczy długo na to czekali.

0
Kawiarenka Literacka znów zaczęła działać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przestronny lokal, od dłuższego czasu stał pusty. Niedawno zainteresowali się nim właściciele  Cukierni - Lodziarni MELBA.
Dzięki życzliwości dyrektor Anny Siewiorek wydzierżawili przestronne  pomieszczenie i stworzą miejsce, z którego korzystać będą zarówno miłośnicy dobrej książki jak też wyśmienitej  kawy i słodkości.
- Oferujemy ciasta, ciasteczka , tradycyjne  lody,  desery i napoje  – zachęca do odwiedzin Andrzej Mędrala.
Podkreśla, że przy współpracy z biblioteką w Kawiarni Literackiej raz w tygodniu zamierza organizować rozmaite imprezy.
- Jesteśmy otwarci na muzykujące grupy, bo pianino już stoi. Planujemy spotkania i warsztaty  z dziećmi czy seniorami. Oczekujemy także kreatywnych propozycji – mówi Andrzej Mędrala.
Wystrój wnętrza Kawiarni Literackiej jest przytulny, a uroku dodaje witraż wykonany przez tarnowskiego artystę Piotra Barszczowskiego. Można posiedzieć na miękkich sofach lub drewnianych krzesłach.
- Dostosowujemy się do godzin otwarcia biblioteki, ale czynne będziemy mieć również w weekendy. Obecnie lokal działa w godz. 10.00 do 19.00 , a w okresie letnim do godz. 20.00 – mówi właściciel Melby.
Nie kryje, że jego marka jest już w Chrzanowie dobrze znana. Lody od Melby to smakołyki lubiane przez wielu  mieszkańców. Teraz, razem z deserami, ciastkami i renomowaną kawą Vergnano , będą dostępne w Kawiarni Literackiej.
- Będziemy  także przyjmować zamówienia na torty, ciasta i inne nasze wypieki, a także organizować bezalkoholowe spotkania towarzyskie – dodaje Andrzej Mędrala.
Wyroby cukiernicze i lody Melby wielokrotnie były nagradzane na festiwalach, wystawach  i targach regionalnych, krajowych i międzynarodowych. Właściciele otrzymali listy gratulacyjne Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, tytuły Polski Producent Żywności, godła Agro Polska i wyróżnienia w festiwalach Małopolski Smak, konkursach LGD oraz nagrody i medale w Międzynarodowych Targach Poznańskich, katowickich Sweet Targach, krakowskich Horeca, a także jako wystawca małopolski na światowych Targach Grune Woche w Berlinie w 2013 r.

Kawiarnia Literacka MELBA
Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Broniewskiego 10C
tel. 692 409 522

Materiał promocyjny