Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Znamy termin pierwszej sesji w Chrzanowie

13.11.2018 19:57 | 2 komentarze | 6 750 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Ryszard Kosowski żegna się z urzędem burmistrza. Przez kolejnych pięć lat gminą będzie kierował Robert Maciaszek. By nowo wybrany burmistrz mógł rozpocząć pracę, musi złożyć ślubowanie. Tak samo radni.

2
Znamy termin pierwszej sesji w Chrzanowie
Na ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miejskiej w Chrzanowie jej przewodniczący podziękował ustępującemu burmistrzowi za współpracę. Obydwaj w ostatnich wyborach zdobyli mandaty radnych, więc nadal będą działać w samorządzie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Chrzanowie na kadencję 2018-2023 odbędzie się w czwartek 22 listopada o godz. 12 na dużej sali obrad urzędu miejskiego - informuje Bartłomiej Migda Komisarz Wyborczy w Krakowie III.

Obrady poprowadzi najstarszy wiekiem radny. Podczas posiedzenia nowi radni i nowy burmistrz złożą ślubowanie. Wybrany zostanie także przewodniczący RM i jego zastępcy, ustalone zostaną składy komisji i to, kto będzie im przewodniczył.

Na pierwszej sesji okaże się też, jaki faktycznie jest układ sił w nowej RM. Przypomnijmy, że Koalicja Obywatelska zdobyła w ostatnich wyborach 10 mandatów, PiS - 6, Wspólny Chrzanów - 4, a Wspólnota Gmin Powiatu Chrzanowskiego - 1. Radny Janusz Jedynak ze Wspólnego Chrzanowa zdecydował się jednak przejść do KO, co daje temu ugrupowaniu większość.

W koalicję z ugrupowaniem nowo wybranego burmistrza wejdzie także Marcin Krauz ze Wspólnoty Gmin Powiatu Chrzanowskiego, choć klubu zmieniać nie zamierza.