Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ludzie gór mieli sobie za co dziękować (ZDJĘCIA)

21.10.2018 09:00 | 1 komentarz | 4 590 odsłony | Marek Oratowski

W sobotę działacze chrzanowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego świętowali 70-lecie działalności. Miłość do gór zaszczepiają już w dzieciach, skupionych w 14 szkolnych kołach PTT.

1
Ludzie gór mieli sobie za co dziękować (ZDJĘCIA)
Obecny prezes oddziału Remigiusz Lichota (z prawej) wręcza pamiątkową paterę swojemu poprzednikowi Stanisławowi Trębaczowi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chrzanowskie struktury PTT powstały trzy lata po wojnie, ale już w 1950 roku decyzją władz komunistycznych organizacja została rozwiązana. Dopiero po zmianach ustrojowych mogło dojść do reaktywacji, która nastąpiła 30 lat temu.

- Organizujemy wycieczki i prelekcje, rajdy na orientację i konkursy wiedzy o górach - wyliczył prezes oddziału Remigiusz Lichota. Odebrał gratulacje m.in. od samorządowców oraz prezesa Zarządu Głównego PTT Wojciecha Szaroty z Nowego Sącza.
Rocznie w imprezach organizowanych przez działaczy uczestniczą tysiące mieszkańców regionu.

Jubileusz był też okazją do wręczenia nagród i wyróżnień. Między innymi honorowy członek oddziału Stanisław Trębacz, który reaktywował organizację w latach osiemdziesiątych, otrzymał pamiątkową paterę. Natomiast przewodnik górski Adam Biel dostał przyznany przez prezydenta Andrzeja Dudę Srebrny Krzyż Zasługi.
Atmosfera podczas imprezy w sali teatralnej MOKSiR-u była na tyle gorąca, że niemal nie doszło do pożaru kurtyny nagrzanej od reflektora...

Uczestnicy jubileuszu obejrzeli pokaz multimedialny, wysłuchali koncertu Janusza Saługi oraz zwiedzili wystawę zdjęć gór autorstwa członka oddziału ks. Zbigniewa Pytla.