Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Sąd oddalił wniosek Huberta Szumniaka, ale to jeszcze nie koniec

11.10.2018 15:10 | 3 komentarze | 4 185 odsłony | Michał Koryczan

Sprawa rozpatrywana w trybie wyborczym dotyczy libiąskiego futbolu. Nie zakończy się na pierwszej instancji. Będzie miała ciąg dalszy w sądzie apelacyjnym.

3
Sąd oddalił wniosek Huberta Szumniaka, ale to jeszcze nie koniec
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Hubert Szumniak, wiceburmistrz Libiąża oraz pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców „Nasza Gmina Libiąż 2000 plus", domagał się we wniosku m.in. zakazu rozpowszechniania i sprostowania przez Jarosława Łabęckiego (kandydata na burmistrza Libiąża) i Daniela Bujaka (kandydata do Rady Miejskiej w Libiążu związanego z Łabęckim, prezesa klubu sportowego Górnik Libiąż) informacji, że Jacek Latko (burmistrz Libiąża) doprowadził do zniszczenia klubu sportowego Górnik Libiąż.

O co konkretnie chodziło? W przypadku Daniela Bujaka o pierwszy punkt opublikowanego na jego profilu Facebookowym programu wyborczego. Czytamy w nim: Przywrócenie „Do życia" klubu KS Górnik 1945 Libiąż, który został zniszczony przez obecne władze kosztem MKS Libiąż oraz rozwinięcie innych sekcji sportowych w klubie KS Górnik 1945 Libiąż".

Z kolei w przypadku Jarosława Łabęckiego poszło o komentarz pod postem Daniela Bujaka, w którym stwierdził, że: „Daniel umieścił swoje sugestie, które są częścią programu KWW Wspólnota Gmin Powiatu Chrzanowskiego" (z jego list w wyborach startują Łabęcki i Bujak).

Sąd Okręgowy w Krakowie postanowił oddalić wniosek. Jak informuje Jarosław Łabęcki, sąd uzasadnił to tym, że przedmiotem weryfikacji mogą być konkretne informacje, a nie sugestie.

Postanowienie nie jest prawomocne. W rozmowie z "Przełomem" Hubert Szumniak potwierdził, że złożył w tej sprawie apelację.