Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Kolejne światła na powiatowych drogach

04.10.2018 17:45 | 25 komentarzy | 10 846 odsłon | Anna Jarguz

Od czwartku działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Zakopiańskiej w Bolęcinie. To trzecia taka inwestycja na drogach powiatowych w gminie Trzebinia i na pewno nie ostatnia.

25
Kolejne światła na powiatowych drogach
Sygnalizację w Bolęcinie uroczyście uruchomiono w czwartek. Na zdjęciu: starosta Janusz Szczęśniak, radna z Bolęcina Alicja Antoń i pełniący funkcję burmistrza Grzegorz Żuradzki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Światła w Bolęcinie kosztowały 198 tys. zł. Pieniądze po połowie dali starostwo i gmina.

- Pierwszą taką inwestycję zrealizowaliśmy przy kościele w Sierszy, kolejną na skrzyżowaniu w sąsiedztwie kościoła w Krystynowie, teraz na niebezpiecznym skrzyżowaniu w Bolęcinie. Dlaczego właśnie tu? Głównie z uwagi na pieszych, próbujących przejść na drugą stronę jezdni, duże natężenie ruchu i kierowców, którzy mieli problem z wyjazdem z ul. Zakopiańskiej na główną Krakowską - tłumaczy starosta Janusz Szczęśniak.

I już zapowiada montaż kolejnych - tym razem na skrzyżowaniu ulic św. Stanisława i Dąbrowskiego w Trzebini.

O sygnalizację zabiega też Grzegorz Żuradzki, pełniący funkcję burmistrza Trzebini. Chce, by światła zaświeciły na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kościelnej (w rejonie Dworku Zieleniewskich w Trzebini).

- Przygotowuję wniosek w tej sprawie na najbliższą sesję nadzwyczajną. Zależy mi, by gmina rozpoczęła współpracę z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie, co wiąże się z przekazaniem na ten cel 50 proc. kwoty. Myślę jednak, że warto - dodaje Grzegorz Żuradzki.