Ziemia chrzanowska

Do przełamania brakło kilku minut

15.09.2018 19:00 | 3 komentarze | 5 585 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 19:17

Piłkarze MKS Trzebinia nie wygrali piątego ligowego meczu z rzędu, remisując na wyjeździe ze Słomniczanką Słomniki.

3
Paweł Sawczuk (z prawej) zdobył gola dla MKS Trzebinia w remisowym meczu ze Słomniczanką Słomniki

IV liga

Słomniczanka Słomniki - MKS Trzebinia 1-1 (0-1)

Gol dla MKS: Paweł Sawczuk (25)

Trzebinia: Wróbel - K. Jędrzejczyk (46. Marszałek), Sawczuk, Kalinowski, Jarosz (70. Cząstka), Szczurek, Sermak (55. Sz. Kurek), Skrzypek, Kukiełka (80. Zybiński), Sochacki, Wilczek

Po dwóch ligowych porażkach trzebinianie wreszcie zapunktowali. Wynik z pewnością jednak do końca ich nie satysfakcjonuje. Remis w Słomnikach oznacza, że MKS nie wygrał w lidze piątego meczu z rzędu.
W porównaniu z poprzednim spotkaniem, przegranym na swoim boisku z Orłem Ryczów, szkoleniowiec gości dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Od pierwszej minuty zagrali: Karol Jędrzejczyk, Paweł Sawczuk, Grzegorz Jarosz, Mikołaj Kukiełka i Łukasz Sochacki.
Po pierwszej połowie „żółto-czarni" mogli mieć nadzieje na przerwanie złej serii. Prowadzili bowiem 1-0. W 25. minucie po centrze z rzutu rożnego Paweł Sawczuk strzałem głową pokonał bramkarza zespołu ze Słomnik.
Podopiecznym Mariusza Wójcika nie udało się dowieźć tego wyniku do końca. Do pełni szczęścia zabrakło niewiele. Gospodarze wyrównali dopiero w 87. minucie, wykorzystując okazję jeden na jeden z golkiperem MKS. Wcześniej jednak zmarnowali rzut karny. Wykonujący jedenastkę zawodnik Słomniczanki trafił w słupek. Punkt trzebinianom w końcówce uratował Tomasz Wróbel, broniąc sytuację sam na sam z graczem miejscowych.
W następnej kolejce MKS podejmie na swoim stadionie Jutrzenkę Giebułtów, prowadzącą w rozgrywlch z kompletem siedmiu zwycięstw.