Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Prezes napisał do wójta, wiceprezes spotkał się z burmistrzem

29.08.2018 16:00 | 31 komentarzy | 6 885 odsłon | Michał Koryczan

Władze Małopolskiego Związku Piłki Nożnej interweniują w samorządzie w sprawie bojkotu w rozgrywkach chrzanowskiej A-klasy.

31
Prezes napisał do wójta, wiceprezes spotkał się z burmistrzem
Ryszard Niemiec, prezes MZPN
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do wójta Babic Radosława Warzechy trafiło pismo podpisane przez Ryszarda Niemca, prezesa MZPN. Dotyczy ono bojkotowania przez kluby A-klasy spotkań z MKS Libiąż.

- Pismo odebrałem jako sugerowanie, że mamy karać swoje kluby. Nie widzę powodów, żeby wyciągać wobec nich konsekwencji. Przecież to nie one stworzyły tę dziwną sytuację - mówi Radosław Warzecha, wójt Babic.

Pismo z MZPN dotarło też to magistratów w Chrzanowie i w Alwerni. Z kolei do Krzeszowic pofatygował się Zbigniew Lach, wiceprezes MZPN ds. kontaktów z samorządami, okręgami i podokręgami.

- Podczas spotkania wspomniał, że możemy wywierać presję na klubach. Rolą burmistrza nie jest ich straszenie. Szczególnie, że nie widzę, aby ktoś z nich łamał prawo - mówi Wacław Gregorczyk, burmistrz Krzeszowic. Zapowiada, że w tej sprawie spotka się w przyszłym tygodniu z przedstawicielami gminnych klubów piłkarskich.

Przypomnijmy, że kluby protestują przeciwko decyzji Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, że powstały pod koniec tamtego roku MKS Libiąż zacznie rywalizację nie od B, ale od A-klasy, czyli o poziom rozgrywkowy wyżej.

Już kilka tygodni temu działacze zapowiedzieli, że jeśli decyzja się nie zmieni, to zbojkotują spotkania ligowe z libiążanami.

Jak dotąd mecze walkowerem oddały Victoria Zalas, Promyk Bolęcin i Wolanka Wola Filipowska. W rozmowie z "Przełomem" przedstawiciele kolejnych rywali Libiąża, czyli SPRiN Regulice i Tęczy Tenczynek zapowiedzieli, że też nie zagrają z libiąskim zespołem.