Sołtys zabrał wygraną Trzebini (WIDEO, ZDJĘCIA)

25.08.2018 14:30 | 14 komentarzy | 7 902 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 19:30

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia zremisowali na swoim stadionie z Wiślanką Grabie.

14
Strzelcy bramek w sobotnim meczu: dla Wiślanki - Kacper Sołtys (z prawej) i dla MKS - Radosław Górka

IV liga

MKS Trzebinia - Wiślanka Grabie 1-1 (1-1)

1-0 Radosław Górka (9), 1-1 Kacper Sołtys (20)

MKS: Wróbel - Martyniak, Górka, Sawczuk, M. Marszałek, Sz. Kurek (80. J. Pająk), Kalinowski, Sermak (46. Skrzypek), Szczurek (89. Kukiełka), Kowalik, Cząstka (53. Sochacki)

Wiślanka: Kobyłka - Waś, Czajka, Robak, Pasionek, Gładys, Domoń, Leśniak (64. Pułka), Sołtys, Warylak (85. Partyka), Drabik (75. Kmak)

Trzebiński MKS po raz trzeci w historii mierzył się z Wiślanką i po raz trzeci nie potrafił jej pokonać. Podobnie jak w sezonie 2015/2016, tak i teraz spotkanie na stadionie w Trzebini zakończyło się remisem. Ty6m sposobem przyjezdni nadal czekają na pierwszy triumf w tych rozgrywkach.
Sobotni mecz znakomicie ułożył się dla gospodarzy. Mimo że nie najlepiej weszli w to spotkanie, to w 9. minucie mogli się cieszyć z prowadzenia. Michał Kowalik dośrodkował z rzutu rożnego, a Radosław Górka celnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.
W 20. minucie było już jednak 1-1. Do wyrównania doprowadził były napastnik MKS Kacper Sołtys, popisując się bardzo ładnym uderzeniem z dystansu.
Jeszcze przed przerwą Wiślanka mogła objąć prowadzenie, ale Tomasz Drabik spudłował z kilku metrów.
Po zmianie stron „żółto-czarni" dłużej utrzymywali się przy piłce, częściej goszcząc na połowie rywala. Nie przekładało się to jednak na sytuacje strzeleckie. Miejscowi najwięcej zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Damian Kobyłkę stwarzali po stałych fragmentach gry. Żadnego z rzutów wolnych i rożnych nie zdołali jednak zamienić już na gola.
Bliscy drugiego trafienia w 66. minucie byli za to goście. Po strzale Kacpra Sołtysa z szesnastu metrów świetną interwencją popisał się jednak Tomasz Wróbel.
- Zremisowaliśmy trzeci mecz z rzędu. Nie jesteśmy zadowoleni, bo oczekiwania były większe. Wiadomo, że lepiej się gra z byłą drużyną. Pcimiance Pcim też niedawno strzeliłem gola. Mieliśmy dzisiaj ustalone, żeby przy stałych fragmentach we dwóch kryć Radka Górkę, ale i tak zdobył gola - mówi Kacper Sołtys, gracz Wiślanki.
- Jeśli meczu nie udaje się wygrać, trzeba go zremisować. W pierwszej połowie równie dobrze mogliśmy jeszcze strzelić bramkę, jak i stracić. Wówczas musielibyśmy gonić wynik. Końcowy rezultat nas nie satysfakcjonuje, ale jak będziemy grali solidnie w obronie i co mecz coś strzelimy, to na pewno sporo punktów uzbieramy - mówi Radosław Górka, zawodnik MKS.