Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Parafianie pożegnali księży oklaskami

19.08.2018 16:00 | 4 komentarze | 9 117 odsłon | Marek Oratowski

Dwaj wikariusze z parafii Matki Bożej Różańcowej odchodzący z Chrzanowa usłyszeli w niedzielę podczas pożegnalnej mszy wiele ciepłych słów pod swoim adresem.

4
Parafianie pożegnali księży oklaskami
Jedna z młodych parafianek dziękuje księżom za ich posługę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czerwcu zapadła decyzja o przenosinach księży. Wikariusze nowe placówki mają objąć do końca sierpnia. Trwają pożegnania parafian z duszpasterzami. Z parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie odchodzi dwóch kapłanów - ks. Robert Bukała i ks. Przemysław Druszcz. Pierwszy po 8-letnim pobycie w Chrzanowie trafi do Filipowic. Drugi po trzyletniej posłudze został wysłany do parafii św. Szczepana w Krakowie (pierwotnie miał przejść do pracy duszpasterskiej w Zakopanem).

Na przedpołudniowej mszy świętej w niedzielę pożegnali się z nimi reprezentanci grup i wspólnot.

- Dziękujemy wam za serdeczność, uśmiech i nieustanną gotowość do prostowania naszych ścieżek. Niech Bóg błogosławi wam w dalszej posłudze kapłańskiej - powiedział Jan Tąta w imieniu górników posługujących w parafii.

Księża dostali kwiaty i pamiątki, m.in. album o Chrzanowie i ikonę Świętej Rodziny. Wierni obecni w kościele zgotowali im dłuższą owację.

Z sąsiedniej parafii św. Mikołaja w Chrzanowie odchodzi ks. Jakub Wiśniewski (prowadził lekcje religii w SP nr 3 i I LO), który został oficjalnie pożegnany jeszcze przed wakacjami.