Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Liga biedniejsza, ale emocje podobne

29.06.2018 16:39 | 0 komentarzy | 2 789 odsłony | Adam Banach

Wystartowała jedenasta edycja Wakacyjnej Ligi Futsalu w Chrzanowie. W pierwszej kolejce do rywalizacji stanęły 33 zespoły.

0
Liga biedniejsza, ale emocje podobne
Krystian Bloch z Lekko Spoconych był trudny do zatrzymania dla rywali
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

MKS Fablok, który przejął organizację rozgrywek po Stowarzyszeniu Chrzanowska Liga Futsalu, nie ma lekko. Gmina nie przyznała mu funduszy z puli przeznaczonej na wypoczynek wakacyjny. Natomiast dotacja ze starostwa jest nieco mniejsza, niż w poprzednich latach. Dzięki wsparciu prywatnych sponsorów uda się jednak dopiąć budżet, aby nagrodzić uczestników ligi.

- Wiem, że nagrody w tym roku mogą być słabsze, niż zazwyczaj. Jednak nie powinno to być ważne dla uczestników, bo najważniejsza jest zabawa. Jak tylko mogę, gram w lidze wakacyjnej od kilku lat. Jestem zaskoczony, że tak mało drużyn przystąpiło do rywalizacji w gronie najmłodszych. Ze swojej strony serdecznie ich do tego zachęcam - powiedział reprezentujący zespół Uczesani Grzebień Wojciech Grudziński, który na co dzień gra w UKS SMS Łódź.

W kategorii I (rocznik 2005 i młodsi) stawiły się tylko dwie drużyny. UKS Górnik Libiąż odrobił straty w starciu z AC Pajace i okazał się lepszy od rywala w rzutach karnych. W kategorii II (rocznik 2002-2004) w finale spotkały się niepokonane wcześniej ekipy Przepunchlina oraz Tajs i Spółka. Po dwóch bramkach Macudy ci pierwsi wygrali 2-0. Lepsi od piętnastu rywali w kategorii III (1998-2001) okazali się Lekko Spoceni. Zespół z Chełmka mający w składzie m.in. zawodnika Hellas Verona Mateusza Hudzika, w finale po jego bramce 1-0 pokonał Januszy Biznesu.

Druga kolejka WLF 2018 na boisku przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie już w przyszłym tygodniu. W czwartek 5 lipca o godz. 10 zagra kategoria II (2002-2004), w piątek 6 lipca o godz. 9 kategoria I (2005 i młodsi), a o godz. 11 kategoria III (1998-2001). Do rywalizacji można dołączyć w każdym momencie.

"Przełom" jest patronem medialnym rozgrywek.