Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

W lipcu w końcu wezmą się za kładkę

22.06.2018 17:20 | 1 komentarz | 3 576 odsłony | Marek Oratowski

Nieczynne przejście nad torami na ulicy Górniczej w Libiążu miało zostać wyremontowane przez kopalnię i gminę. Do dziś wisi na nim kartka informująca o zakazie przejścia.

1
W lipcu w końcu wezmą się za kładkę
Mieszkańcy czekają, aż znów będą mogli skorzystać ze skrótu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kładka skracająca mieszkańcom drogę nie gwarantowała bezpieczeństwa, więc została zamknięta. Przedstawiciele gminy obiecywali, że ją wyremontują z pomocą ZG Janina. Choć ulica Górnicza została wyremontowana, kładką dalej nie można przechodzić.

- ZG Janina zadeklarował wyremontowanie kładki dla pieszych nad torem wyjazdowym z zakładu w rejonie ul. Górniczej i przekazanie jej po remoncie gminie. Główną przeszkodą był rurociąg gazowy zamontowany na kładce, ponieważ uniemożliwiał wykonanie remontu. Właściciel rurociągu PGNiG dla jego przebudowy musiał - zgodnie z wymogami prawnymi - sporządzić projekt jego przeniesienia wraz z uzgodnieniami, wyłonić wykonawcę i zlecić jego wykonanie. Odbyło się to w ubiegłym tygodniu. Zakład Górniczy Janina natomiast wyłonił wykonawcę remontu. Termin realizacji tej naprawy ustalono na koniec lipca - poinfomowała nas w piątek Zofia Mrożek, rzecznik prasowy Tauron Wydobycie SA.

Wygląda więc na to, że za kilka tygodni mieszkańcy powinni znów korzystać ze skrótu nad torami.