Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Ksiądz prymicjant szedł do kościoła w wieńcu

27.05.2018 22:30 | 7 komentarzy | 15 228 odsłon | Marek Oratowski

Ks. Mateusz Wyrobkiewicz w niedzielę odprawił pierwszą, czyli prymicyjną mszę świętą w parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu. Dzień wcześniej przyjął święcenia.

7
Ksiądz prymicjant szedł do kościoła w wieńcu
Ksiądz Mateusz w drodze do kościoła
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Droga z domu prymicjanta do kościoła została odświętnie przystrojona. Ksiądz Mateusz pokonał ją w otoczeniu bliskich. Jak każe tradycja - szedł w wykonanym z liści wieńcu, niesionym przez dzieci.

Przed swoją pierwszą mszą świętą, którą sprawował za rodzinę i wszystkich parafian, usłyszał życzenia m.in. od przedstawicieli rady duszpasterskiej i lektorów. Od księdza proboszcza Mchała Klisia przyjął obraz św. Jana Pawła II. Proboszcz życzył mu też, by wymodlił sobie następcę, który pójdzie jego śladem i wstąpi do seminarium.

Prymicjant podarował mu stułłę. Drugą wręczył pochodzącemu z Libiąża księdzu biskupowi Janowi Zającowi, który wygłosił homilię. Na koniec liturgii ks. Mateusz Wyrobkiewicz podziękował wszystkim i  udzielił indywidualnego błogosławieństwa oraz rozdał prymicyjne obrazki. Jest jedynym nowym kapłanem z ziemi chrzanowskiej, który w sobotę przyjął święcenia w Katedrze Wawelskiej. Wyświęconych zostało wtedy 20 księży.